Окупанти вигадали фейк про обстріл ЗСУ території Запорізької АЕС

Російська пропаганда разом з представниками окупаційної влади через підконтрольні телеграм-канали та медіа минулого тижня поширили повідомлення  про те, що нібито українські військові атакували ЗАЕС з використанням вибухового пристрою, який скинули за п’ять метрів від паливосховища.

Відповідні дописи поширювалися в окупаційних телеграм-каналах Запорізької області напередодні так званих «виборів» президента РФ. Так, 14 березня майже ідентичні дописи поширили канали: «Владимир Рогов», «Бердянск Актуально», «Запорожский Вестник», «Энергодар Сегодня».

«Нацисты обстреляли объект критической инфраструктуры Запорожской АЭС.Взрывное устройство было сброшено в пяти метрах от топливохранилища», — зазначається на однойменному телеграм-каналі так званого очільника комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ» Володимира Рогова.

«В район забора, за которым размещены баки с дизельным топливом, боевики киевского режима сбросили безоболочное взрывное устройство. Если бы попали в баки — это могло привести к печальным последствиям», — уточнює «Запорожский Вестник».

«Зафиксирован обстрел объектов критической инфраструктуры станции. В район забора, за которым размещены баки с дизельным топливом, было сброшено безоболочное взрывное устройство. Если бы попали в баки – это могло бы привести к печальным последствиям. Подобные атаки недопустимы. На это указывает и МАГАТЭ в своих заявлениях. Но несмотря ни на что, мы фиксируем продолжающиеся обстрелы (…) Последствия могут быть ужасными. Со своей стороны, мы обеспечиваем полную безопасность эксплуатации станции. Высококвалифицированного персонала для этого достаточно», — пише «Энергодар Сегодня».

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пояснюють, що подібні публікації з’явилися, як відповідь на нещодавню резолюцію МАГАТЕ,  згідно з якою Росія має терміново повернути станцію під контроль України.

«Меседж про те, що дії України можуть спровокувати аварію на ЗАЕС, Росія просуває з того часу, як її війська захопили станцію. Саме вони неодноразово створювали на ній аварійні ситуації. Експлуатувати і обслуговувати її з дотриманням всіх норм безпеки росіяни не здатні (з об’єктивних технічних причин. Відмовляючись передати станцію під контроль України, яка зможе забезпечити належний рівень безпеки, окупанти створюють загрозу атомної аварії – і для України, і для всього світу. Фейки про те, що Україна нібито прагне спровокувати аварію, потрібні Росії для того, щоб потім перекласти відповідальність з себе на Київ», — зазначають в Центрі стратегічних комунікацій

Раніше ми писали про те, що чергові докази використання ЗАЕС для зберігання військової техніки виявили на відео, які оприлюднили російські окупанти у соціальних мережах у березні 2024 року. На кадрах видно, що в одному з енергоблоків атомної станції розміщені три БТР-80, п’ять вантажівок “Урал” і “КамАЗ”. На одному з автомобілів, ймовірно, встановлено командно штабний КУНГ.

До цього представники Greenpeace під час прессконференції у Запоріжжі повідомили про те, що супутники зафіксували використання військової техніки для здійснення ударів по Дніпропетровщині і Запорізькій області. Більше того, вдалося ідентифікувати конкретні місця, звідки саме відбувався обстріл.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3749725/okupanti-vigadali-fejk-pro-obstril-zsu-teritorii-zaporizkoi-aes

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top