Сьогодні, 27 липня олімпійська збірна України в межах літніх Ігор-2024 провела свій другий поєдинок.

У Сент-Етьєні команда Руслана Ротаня зустрічалася з представником Африки — Марокко.

Олімпіада-2024. Чоловічий футбольний турнір. Група В

Україна — Марокко — 2:1 (1:0)

Голи: Криськів (22), Краснопір (90+8) — Раїмі (64, з пенальті).

Якщо синьо-жовті на старті змагань сенсаційно поступилися Іраку (1:2), то «Атлаські леви» взяли гору над Аргентиною (2:1).

Команди почали поєдинок дещо обережно, але поступово стали створювати проблеми для захисників. У марокканців активним був Хакімі, ударам якого не вистачало влучності, а в українців першим ударом у площину з гострого кута відзначився Хлань.

На 22-й хвилині наша команда повела в рахунку — Брагару розхитав опонента й прострелив, а Криськів замкнув у дотик.

Невдовзі синьо-жовті ледь не збільшили свою перевагу, але кіпер потягнув удар Хланя з подачі Брагару. Перед перервою збірні видали непоганий відрізок з атаками на зустрічних курсах, однак акцентовано пробити ніхто так і не зумів.

Другий тайм розпочався з неточних спроб Раїмі та Хакімі, Ель-Ханнус здалеку перевірив Фесюна, а за хвилину він же пробив іще раз із хорошої позиції, але неточно. Потім під час однієї атаки наш кіпер виручив після ударів Річардсона й Раїмі. І все ж такого тиску суперника наша команда не витримала — Салюк збив у власному штрафному Раїмі, причому це був фол останньої надії. Наш захисник отримав червону картку, а Раїмі реалізував пенальті.

У меншості синьо-жовті створили хороший момент, коли Хлань вивів на ударну позицію Краснопіра, але той не зумів переграти кіпера. Невдовзі Хлань неточно пробив зі штрафного. Після цього марокканці притиснули нашу команду, регулярно загрожуючи воротам Фесюна, можна відзначити спроби Еззалзулі, Ель-Ханнуса, Хакімі.

Українці відповіли випадом Краснопіра — м’яч із рикошетом прийшов у руки воротарю. Надалі синьо-жовті зосередилися на грі в захисті. У компенсований час нашу команду врятував Фесюн, не давши себе переграти Мавхубу.

Та марокканці занадто захопилися атаками, за що в підсумку й поплатилися. На 8-й доданій хвилині збірна України несподівано забила вдруге — пройшла комбінація Рубчинський—Федор—Краснопір.

Тож синьо-жовті в меншості виривають історичну перемогу на Олімпіаді!

Тепер у всіх команд у групі В по три очки в активі. Вирішальний матч, проти збірної Аргентини, підопічні Руслана Ротаня проведуть 30 липня.

Україна: Фесюн, Крупський, Мартинюк (Сич, 74), Рубчинський, Михайленко (Федор, 78), Брагару (Очеретько, 65), Хлань, Салюк, Сікан (к) (Краснопір, 65), Батагов, Криськів (Таловєров, 65).

Запасні: Єрмаков, Велетень.

Тренер: Руслан Ротань.

Марокко: Мохамеді, Хакімі (к), Букамір (Кешта, 74), Бен Сегір (Ахомаш, 87), Ель-Ханнус, Раїмі (Мавхуб, 87), Ель-Ваді, Таргаллін, Еззалзулі, Ель-Аззузі (Накаш, 87), Річардсон.

Запасні: Ганімі, Тахіф, Бушуарі.

Тренер: Тарік Сектіві.

Арбітр: Саїд Мартінес (Гондурас).

Попереджені: Сікан (34), Хлань (52), Рубчинський (72), Крупський (79), Ротань (81, не на полі), Сич (90) — Річардсон (37), Хакімі (71).

Вилучений: Салюк (63, У).

27 липня. Сент-Етьєн. Стадіон «Жоффруа Гішар».

Час початку матчів — київський.

Дві найкращі команди групи В за сіткою виходять на представників групи А.

Олімпіада-2024. Чоловічий футбольний турнір

Група А: Франція, США, Гвінея, Нова Зеландія.

Група В: Аргентина, Марокко, Ірак, Україна.

Група С: Узбекистан, Іспанія, Єгипет, Домініканська Республіка.

Група D: Японія, Парагвай, Малі, Ізраїль.

Формат олімпійського турніру традиційний: боротьба в чотирьох групах по чотири команди, по дві найсильніші виходять у плей-оф, потім — чвертьфінали, півфінали, матч за третє місце й фінал (9 серпня, Париж, «Парк де Пренс»).

Сообщение Олімпіада-2024. Збірна Україна у меншості перемогла футболістів Марокко – ситуація у групі появились сначала на Газета МИГ.