Омбудсменка закликала негайного вивести російських військових з території Запорізької АЕС

Дії рф на Запорізькій АЕС є злочином проти людяності та військовим злочином

Найбільша атомна електростанція Європи Запорізька АЕС, розташована в Енергодарі Запорізької області, уже понад два місяці перебуває під окупацією російських військових. Рф здійснює постійний тиск і знущання над персоналом ЗАЕС, зокрема, керівному складу станції заборонено виїжджати з міста Енергодар. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, через такі дії з боку рф, важливе засідання Ради головних інженерів ДП НАЕК «Енергоатом», де були розглянуті нагальні питання фізичної безпеки ядерних об’єктів, ядерної та радіаційної безпеки та ремонтів ядерних установок, відбулося без участі представника ЗАЕС.

Як повідомляла «Індустріалка», керівникам Запорізької АЕС заборонили виїжджати з Енергодара. Засідання в «Енергоатомі» відбулося без головного інженера Запорізької АЕС Юрія Чернійчука, оскільки росіяни затримали його на виїзді з Енергодара.

«Наголошую, що захоплення ЗАЕС та регулярні прольоти крилатих ракет над українськими ядерними об’єктами становлять екологічну загрозу для всього світу, — зазначила Людмила Денісова. — Дії рф на Запорізькій АЕС є злочином проти людяності та військовим злочином, визначеними статтями 7 і 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду, та актом ядерного тероризму».

Омбудсменка закликала міжнародну спільноту та МАГАТЕ вжити всіх можливих заходів щодо негайного виведення з території ЗАЕС російських військових. Вона звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та злочинів проти людяності рф в Україні.

Також, за словами Людмили Денісової, російські окупанти продовжують відбирати автотранспорт у населення та спецтранспорт у підприємств. В Енергодарі російські окупанти силоміць захопили два автокрани-підйомники та легковий автомобіль, що перебували на території автогосподарства ЗАЕС та наразі використовують спецтранспорт ЗАЕС для встановлення білбордів у місті.

Крім того, російські військові, погрожуючи зброєю, забрали автомобіль УАЗ-3163 034, державний номер АР 8969 ВЕ, який рухався з промислового майданчика ЗАЕС до транспортного цеху станції для проведення технічного огляду та дозаправки.

«У тимчасово окупованому Енергодарі та області окупанти масово відбирають автомобілі у мирних мешканців для власних потреб та із поспіхом намальованою на них рашистською символікою «Z» пересуваються містом, — повідомила омбудсменка. — Чималу кількість рухомого майна (переважно транспортних засобів), викраденого на тимчасово окупованих територіях України, російські окупанти вивезли до Білорусі після відходу з Київської та Чернігівської областей».

Людмила Денісова нагадала, що викрадення майна та погрози щодо його вилучення на захоплених рф територіях є порушенням статей 31, 33 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Вони суворо забороняють окупаційній державі застосовувати примус фізичного чи морального характеру до осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, а також вчиняти пограбування та вилучення майна.

Вона також звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з проханням врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта.

Як повідомляла «Індустріалка», в Енергодарі зупинили роботу Запорізької ТЕС — які можуть бути наслідки. Персонал теплової станції тимчасово переведений на вимушений простій.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

Сообщение Омбудсменка закликала негайного вивести російських військових з території Запорізької АЕС появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/ombudsmenka-zaklikala-negaynogo-vivesti-rosiyskih-viyskovih-z-teritoriyi-zaporizkoyi-aes

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top