Оприлюднено 3 варіанти підняття тарифів на світло  в Україні

Ситуація у сфері енергетики надзвичайно складна. Через брак у постачальницькій мережі електроенергія раціонується для промислових споживачів.

Чернігів став першим містом, де через брак відключатимуть вуличне освітлення щодня о 22:30.

Обговорення теми підвищення тарифів не припиняється в мережі. Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг, проаналізував кілька найпопулярніших варіантів.

Варіанти включають:

Відключення електроенергії на декілька годин;Підвищений тариф на електроенергію в години пікового навантаження;Встановлення тризонних лічильників світла, що враховуватимуть споживання в години пікового навантаження, оскільки тариф в цей час буде на 50% вищим, що має спонукати людей до економії.

За даними Міненерго, 66% електроспоживання в Україні припадає на промисловість (тариф від 6 до 12 грн за кВт), а 28% — на населення (тариф — 2,64 грн за кВт).

Чи сильно вплине на загальне споживання підняття тарифу для 28% споживачів? Звісно, ні. Однак, за словами Попенка, потрібно «душити» населення.

Попенко зазначає, що в Україні не вистачає лічильників, які могли б окремо міряти пікові години. Зазвичай у тих, хто встановлює, є двозонні лічильники (це приблизно 12-15% від загальної кількості). Тепер йдеться про тризонні. Окрім того, він стверджує, що в Україні не вистачає електриків, щоб у встановлених термінах замінити таку кількість лічильників.

Заміна лічильників є безглуздою, зважаючи на високу ймовірність знеструмлень через обстріли, які вибиватимуть нові й нові підстанції, пише Попенко.

Не всюди в Україні навіть ведеться облік електроенергії, на сьогодні він становить близько 13-14 млн домогосподарств. На один лічильник потрібно 6-7 тис. грн. Загальна вартість може скласти 80-85 млрд гривень. Власником лічильника є обленерго. Необхідно знайти кошти в бюджеті або змусити обленерго поділитися прибутком, вважає експерт.

Тарифна політика, якої, до речі, в Україні немає, це процес багатьох років, а не бажання чиновників чи експертів. І неможливо за кілька місяців або років розв’язати проблеми, які накопичувалися десятиліттями. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/oprilyudneno-3-varianti-pidnyattya-tarifiv-na-svitlo-v-ukrayini/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top