Адвокатка роз’яснила зміни у новому законі
Військовослужбовці зможуть робити особисте розпорядження щодо отримання їх грошового забезпечення у випадку їх захоплення в полон або зникнення безвісті. За такі зміни Верховна Рада проголосувала 8 жовтня, але текст з’явився лише зараз. Більше про це розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.
Читайте також: Звільнення із прикордонної служби за сімейними обставинами – чи можливо це
Зазначається, що закон набере чинності через 2 місяці з дня його опублікування та вводиться в дію з першого числа місяця, що настає за місяцем набрання ним чинності. Тобто, якщо Президент не зволікатиме з підписанням Закону, він буде введений в дію з 1 січня 2025 року.
Які зміни передбачаються
За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігається виплата грошового забезпечення.
Перелік осіб, які матимуть право на отримання цих виплат, залежить від того, чи склав військовослужбовець особисте розпорядження.
Якщо склав — виплати отримають ті, хто зазначені в такому розпорядженні.
Якщо не склав, то виплати отримуватимуть:
а) дружина (чоловік), законний представник
малолітніх (неповнолітніх) дітей, діти з числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їх законні представники та батьки військовослужбовців (крім тих із зазначених осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені). Таким особам рівними частками виплачується частина грошового забезпечення, що в загальній сумі не перевищує 50 відсотків грошового забезпечення, визначеного після здійснення встановлених законом відрахувань.
б) якщо немає родичів, перелічених в п. а, грошове забезпечення виплачується повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець. Таким особам рівними частками
виплачується частина грошового забезпечення, що в загальній сумі не перевищує 20 відсотків грошового забезпечення, визначеного після здійснення встановлених законом відрахувань.
в) якщо немає ані осіб з п.а, ані осіб з п. б, то невиплачені кошти включаються до складу спадщини.
Раніше ми розповідали, чи може ТЦК скасувати раніше надану відстрочку. За словами юристки, відстрочку дійсно можуть скасувати.
Джерело