Важные новости

Особисте розпорядження військовослужбовця щодо отримання грошей – адвокатка роз’яснила новий закон

Особисте розпорядження військовослужбовця щодо отримання грошей – адвокатка роз’яснила новий закон

Адвокатка роз’яснила зміни у новому законі

Військовослужбовці зможуть робити особисте розпорядження щодо отримання їх грошового забезпечення у випадку їх захоплення в полон або зникнення безвісті. За такі зміни Верховна Рада проголосувала 8 жовтня, але текст з’явився лише зараз. Більше про це розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко.

Читайте також: Звільнення із прикордонної служби за сімейними обставинами – чи можливо це

Зазначається, що закон набере чинності через 2 місяці з дня його опублікування та вводиться в дію з першого числа місяця, що настає за місяцем набрання ним чинності. Тобто, якщо Президент не зволікатиме з підписанням Закону, він буде введений в дію з 1 січня 2025 року.

Які зміни передбачаються

За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігається виплата грошового забезпечення.

Перелік осіб, які матимуть право на отримання цих виплат, залежить від того, чи склав військовослужбовець особисте розпорядження.

Якщо склав — виплати отримають ті, хто зазначені в такому розпорядженні.

Якщо не склав, то виплати отримуватимуть:

а) дружина (чоловік), законний представник

малолітніх (неповнолітніх) дітей, діти з числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їх законні представники та батьки військовослужбовців (крім тих із зазначених осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені). Таким особам рівними частками виплачується частина грошового забезпечення, що в загальній сумі не перевищує 50 відсотків грошового забезпечення, визначеного після здійснення встановлених законом відрахувань.

б) якщо немає родичів, перелічених в п. а, грошове забезпечення виплачується повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець. Таким особам рівними частками

виплачується частина грошового забезпечення, що в загальній сумі не перевищує 20 відсотків грошового забезпечення, визначеного після здійснення встановлених законом відрахувань.

в) якщо немає ані осіб з п.а, ані осіб з п. б, то невиплачені кошти включаються до складу спадщини.

Раніше ми розповідали, чи може ТЦК скасувати раніше надану відстрочку. За словами юристки, відстрочку дійсно можуть скасувати.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top