Парламент ухвалив звернення до світової спільноти з закликом визнати дії рашистів на Запорізькій АЕС актом ядерного тероризму

Парламент України ухвалив звернення до світової спільноти з закликом визнати дії російських військ на Запорізькій АЕС актом ядерного тероризму.

Постанова була ухвалена на засіданні Верховної Ради України 15 серпня 2022 року. За проєкт постанови проголосувало 301 народний депутат.

На парламентському засіданні Верховна Рада України прийняла проєкт Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, парламентів та урядів держав-членів Міжнародного агентства з атомної енергії щодо засудження акту ядерного тероризму, який здійснює держава-агресор на Запорізькій атомній електростанції у місті Енергодар Запорізької області (реєстр. №7667).

У Постанові Верховна Рада звертається до ООН, Європейського Союзу, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва у Європі, парламентів та урядів держав-членів Міжнародного агентства з атомної енергії із закликом визнати дії російських військ на Запорізькій АЕС актом ядерного тероризму та спонукати міжнародні організації та уряди країн світу вжити заходів для запобігання новій ядерній катастрофі.

Зазначимо, що 11 серпня 2022 року російські окупанти здійснили чергові ракетні обстріли майданчика ЗАЕС, внаслідок чого пошкодили насосну станцію господарсько-побутових стоків, викликали обширне задимлення, пошкодили пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їхнього гасіння у разі надзвичайних ситуацій.

«Дії військових російської федерації на ЗАЕС, а саме обстріл території ЗАЕС, розміщення військової техніки з боєкомплектом, зброєю та вибухівкою, мінування території, катування, погрози та насильницькі дії над персоналом станції є актом ядерного тероризму та порушенням законів і звичаїв війни», – йдеться у постанові.

Зважаючи на такі масштабні загрози, постанова №7667 закликає:

визнати дії російської федерації щодо окупації ЗАЕС, її мінування та обстрілу актом ядерного тероризму, що ставить під загрозу безпечне існування світу; застосувати санкції проти всієї російської атомної галузі, зокрема щодо державної корпорації «Росатом», підприємств та організацій, що входять до складу цієї корпорації та її дочірніх компаній, які розташовані як на території рф, так і за її межами, а також щодо російських фізичних осіб, які є керівниками «Росатому» та дочірніх підприємств, що відповідають за реалізацію політики рф проти України та беруть безпосередню участь в ухваленні рішень і здійсненні актів ядерного тероризму на території України; звернутися до Генеральної конференції МАГАТЕ щодо призупинення дії привілеїв та прав російської федерації як члена Агентства, а також позбавлення російської федерації права голосу на засіданнях Ради керуючих МАГАТЕ і можливості брати участь у програмах технічного співробітництва, науково-технічного обміну і міжнародних дослідницьких проєктах, що проводяться під егідою Агентства; вжити необхідних заходів для організації та направлення спільної безпекової місії ООН і МАГАТЕ на Запорізьку АЕС із подальшою демілітаризацією станції та виведенням озброєних російських військових і техніки зі станції й усієї прилеглої території, включаючи місто Енергодар.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/vijna/parlament-ukhvalyv-zvernennia-do-svitovoi-spilnoty-z-zaklykom-vyznaty-dii-rashystiv-na-zaporizkiy-aes-aktom-iadernoho-teroryzmu.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top