«Перестаньте робити протиправні дії»: секретар міськради Анатолій Куртєв звернувся до Володимира Буряка

Фракція «Слуга народу» в Запорізькій міській раді зробила офіційну заяву стосовно дій міського голови Володимира Буряка щодо звільнення секретаря міськради Анатолія Куртєва з посади. Депутати вбачають у цьому політичний контекст та зведення рахунків.
25 червня, попри закон та здоровий глузд, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк видав розпорядження про звільнення секретаря міської ради Анатолія Куртєва. Рішення було аргументоване тим, що секретар міськради не пройшов перевірку НАБУ. Однак фракція «Слуга народу» у міськраді вважає дії міського голови протизаконними і такими, що протиречать регламенту роботи Запорізької міської ради.

«Рішення міського голови є протиправним, прийнято з порушенням норм Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування» та порядку проведення спеціальної перевірки. Міський голова ігнорує положення законів та вважає, що може самостійно, достроково припинити повноваження секретаря міської ради. І стаття 50, і стаття 26 закону «Про місцеве самоврядування» говорить виключно про повноваення міської ради припиняти повноваження міського секретаря. Наша позиція звучала і вчора на погоджувальній раді, ми активно висловлюємо свої наміри і своє обгрунтування у соціальних мережах, ми принципово не надаємо нового кандидата на посаду міського секретаря, оскільки вважаємо дії міського голови незаконними. Сьогодні, нами офіційно до канцелярій Запорізької міської ради подано письмову заяву від всієї фракції про наше небажаня миритися з бззаконням в стінах міськради. Ми сподіваємось, що міський голова нас почує, дослухається і врешті решт буде поважати закон», — повідомила позицію фракції Регіна Харченко, голова фракції «Слуга народу» в Запорізькій міській раді.

Голова фракції також повідомила, що вчора вже подана позовна заява:

«Ми вимагаємо в судовому порядку вирішення питання поновленя Анатолія Куртєва на посаді», — заявила Регіна Харченко.
Окрім того, представники фракції подали заяви до правоохоронних органів — Нацполіції та прокуратури, оскільки в діях міського голови вбачають склад злочину, передбаченого статтею 172 ККУ «Незаконне звільнення особи з особистих мотивів».
«Таке звільнення здійснено саме 25 червня. Ви розумієте, що це зробленно навмисно, саме щоб зірвати сьогоднішню сесію! Оскільки міський голова грубо порушує порядок проведення спеціальної перевірки, ігнорує строки проведення такої перевірки. І по закону, якщо він навіть вбачав якісь порушення стосовно декларування, таке звільнення мало відбутися в кінці травня», — каже Регіна Харченко.

Анатолія Куртєва викликали до кабінету очільника міста Володимира Буряка о 15:00 25 червня. Треба розуміти, що це був робочий день перед святами, який відповідно до закону був скороченим на годину. В Кабінеті на нього чекав міський голова та декілька заступників, а також керуючий справами апарату міської ради Роман Омелянович. В кабінеті пану Куртєву оголосили про прийняте рішення і надали пояснення, що він не пройшов перевірку від НАБУ. Його змушували підписати це рішення, однак він відмовився його підписувати.

«Ми виявилися заблокованими протягом трьох вихідних днів, коли ми не можемо вчиняти будь які дії, не можемо звертатися до суду, не можемо звертатися до правоохоронних органів. Можемо виключно через соцмережи розповсюдити інформацію про протиправність дій.

Наразі в суді розглядається заява про забезпечення позову. Це такий якісний механізм, який передбачений Кодексом адміністративного судочинства, який надасть можливість у випадку призупинення незаконного розпорядження, секретарю міської ради зайти до сесійної зали й проводити якісно засідання», — повідомила голова фракції «Слуга народу» Регіна Харченко про подальші дії фракції.

Суд має розглянути позов протягом 72 годин. Анатолій Куртєв також звернувся до міського голови Володимира Буряка:

Цю заяву прихильники фракції зустріли оплесками.

«Володимир Буряк каже, що закон однаковий для всіх, але водночас чомусь він однаковий для всіх, але так, як хоче мер», — підводить підсумок Регіна Харченко.

За словами голови фракції «Слуга народу» у ЗМР Регіни Харченко, широка коаліція в міськраді підтримує їх дії. Адже обрання нового секретаря, це не справа 30 хвилин, а в таких умовах, як зараз, часу на перемовини не має.
Водночас фракція визнає факт перевірки законним, та додає, що НАБУ не знайшло якихось значних порушень, не звернулося до правоохоронних органів і не прийняло рішення про проведення повної перевірки декларації Анатолія Куртєва. НАБУ визначило, що в розділах є певні розбіжності і надало зауваження до виконкому міської ради, щоб сформувати довідку за результатами такої перевірки. Після цього пан Куртєв підготував пакет документів та пояснення, і в передбачений законом строк подав їх до міськради. Відповідно, у міського голови Володимира Буряка був строк звільнити секретаря міськради до кінця травня, однак він цього не зробив. Строк перевірки особи становить 25 днів із дня надання згоди особою на проведення спеціальної перевірки. тож фракція вбачає політичний контекст у діях міського голови Володимира Буряка.

Источник: https://forpost.media/novosti/perestante-robyty-protypravni-dii-sekretar-miskrady-anatoliy-kurtiev-zvernuvsia-do-volodymyra-buriaka.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top