Переведення в стан «холодного зупину» і підготовка провокацій: яка на ситуація на ЗАЕС

Вчора, 14 квітня, сталов відомо про те, що усі енергоблоки Запорізької АЕС переведені у стан «холодного зупину». Це вперше з кінця 2022 року.

Останній, четвертий блок вийшов на цей робочий стан рано вранці в суботу, що підтвердив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, передає Міненерго.

Це вкрай важливо для уникнення ядерної катастрофи. Під час холодної зупинки, якщо відведення тепла переривається з будь-якої причини, існує додатковий запас реагування в кілька днів, перш ніж охолодження ядерного палива в реакторі може бути порушено, — йдеться в повідомленні.

Разом з цим, Генштаб повідомляє, що за наявними даними розвідки, окупанти готуються до проведення чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції – ще однієї операції під фальшивим прапором.

Лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС. Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС.
Допоки російські терористи знаходяться на ЗАЕС, тримають там свою бойову техінку та мають можливість проводити свої операції, безпека станції не може бути гарантована, — йдеться в зверненні. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/perevedennya-v-stan-holodnogo-zupinu-i-pidgotovka-provokatsij-yaka-na-situatsiya-na-zaes/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top