Перевірка переселенців — що робити, якщо вас не виявили за фактичним місцем проживання

Перевірка переселенців - що робити, якщо вас не виявили за фактичним місцем проживання

Корисна інформація для внутрішньо переміщених осіб

Досить часто проведені Нацсоцслужбою перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб, підтверджують факт їх відсутності за вказаною адресою. Аби уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних із припиненням державної підтримки, важливо бути обізнаними про дії, які необхідно вчинити. Рекомендації надали фахівці Черкаської соцслужби.

Читайте також: Як переселенцям отримати безоплатну медичну допомогу – роз’яснення від НСЗУ

Отже, що робити, якщо ВПО не виявили вдома за фактичним місцем проживання:

Перевірте повідомлення. Якщо вас не виявили вдома під час перевірки, вам залишили повідомлення з інструкціями щодо подальших дій.

Зв’яжіться з органами соціального захисту. Відвідайте управління соціального захисту населення, де ви перебуваєте на обліку, та до 14 робочих днів пройдіть ідентифікацію з метою подання заяви щодо відсутності змін в адресі місця фактичного проживання/перебування відповідно до Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.

Поясніть обставини. У разі наявності обґрунтованих причин відсутності за місцем проживання/перебування протягом 30 календарних днів після проведення перевірки подайте органу соціального захисту населення заяву про поновлення виплати допомоги з підтвердними документами (службового відрядження, оздоровлення дітей, супроводження дітей під час участі у міжнародних змаганнях або участь у відповідних змаганнях, стажування, навчання, лікування, реабілітації, хвороби особи або члена сім’ї, смерті членів її сім’ї та родичів, догляду за хворою дитиною віком до 18 років, відвідування закладів охорони здоров’я, судових та правоохоронних органів, через які особа не за власним бажанням могла бути відсутньою за місцем проживання/ перебування), що підтверджується документально.

Оновіть інформацію, та дотримуйтесь термінів. Якщо ви змінили фактичне місце проживання, негайно повідомте про це орган соціального захисту населення та отримайте довідку ВПО із зазначенням актуальної адреси фактичного проживання. Це допоможе уникнути проблем у майбутньому За новим місцем проживання: протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця. Після добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання: не пізніше як за 3 дні до від’їзду або протягом 3 днів.

Раніше ми писали, що ВПО, ветерани та люди з інвалідністю можуть скористуватись соціальною програмою працевлаштування. В «Єдиному вікні послуг» служби зайнятості доступні 459 програм підтримки людей, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top