Під скасування виплат ВПО з 1 січня підпадуть вразливі категорії громадян

Широкого обговорення в суспільстві набуло рішення Мінсоцполітики щодо скасування щомісячних виплат ВПО для багатьох категорій громадян, яке планується здійснити з 1 січня 2024 року.

Як виявилось, в рішенні Міністерства соціальної політики, не зважаючи на заяву про продовження підтримки соцально вразливих категорій громадян, є кілька підводних каменів, які можуть призвести до втрати допомоги тими, хто реально її потребує. Акцент розбирався в тому, хто таки може втратити важливу для своєї родини допомогу від держави.

Кому скасують виплати ВПО у 2024 році

В Мінсоцполітики повідомляють, що всі ВПО, які зараз отримують допомогу, будуть отримувати її й в наступному році. Допомога буде продовжуватись автоматично на 6 місяців, тобто з 1 серпня 2023-го до 31 січня 2024-го. Сума допомоги для всіх осіб, які проживають в Україні і є ВПО — 2 тис. грн, для людей з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн.

Під час нарахування допомоги враховується постійне перебування людини в Україні, але не у рідному місті, та її матеріальний стан.

Мінсоцполітики: Гроші — лише тим, хто реально їх потребує

За заявами чиновників, в наступному 2024 році допомога автоматично продовжується для тих українців, чий майновий стан потребує додаткової підтримки, й скасовується для осіб, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

Згідно з постановою Міністерства соціальної політики, грошові виплати скасують людям, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві покупки та робити інвестиції.

Скасують виплати ВПО у 2024 році громадянам, які:

придбали земельну ділянку, квартиру, будинок на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму більше 100 тис. грн.

Якщо за результатами перевірки ВПО через державні реєстри буде ухвалене рішення про припинення грошової допомоги, особу буде повідомлено електронною поштою, телефонним дзвінком чи засобами електронного сповіщення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Які соціально вразливі категорії громадян можуть втратити допомогу?

В цілому більшість пунктів виглядають логічними. Але, наприклад, пункт щодо площі власного житла (обмеження в 13,65 кв.м. на одну особу) виглядає сумнівно та неоднозачно. Так, виплат можуть лишитися мешканці м. Запоріжжя, що виїхали за межі населеного пункту у більш безпечні місця (м. Запоріжжя не є окупованим, а критерії «ведення бойових дій» не визначені, в самоме місті вони не ведуться — ред). Це може бути, наприклад, родина з двох пенсіонерів, або мама з дитиною, що мешкають у звичайній двокімнатній квартирі. Або навіть родина: батько, мати та двоє чи троє дітей, що мешкають у трикімнатній квартирі. Для таких категорій громадян допомога у 2-3 тис грн на кожного члена сім’ї з урахуванням існуючого рівня життя — цін, розміру пенсій та проблем з роботою, дуже суттєва.

При цьому м. Запоріжжя від початку широкомасштабного вторгнення постійно піддається ракетним обстрілам, зокрема балістичними ракетами. Тут немає офлайн (традиційної) освіти, що спонукає багатьох виїзджати з міста. При цьому засобів ППО, здатних захистити Запоріжжя від балістики, як мінімум не вистачає.

Можу погодитися з усіма пунктами, окрім квартири. Умовний приклад: мати+дитина ВПО з Харкова переїздить до Львівської області, є квартира в Харкові двушка хрущовка 40 м2, дісталася у спадок від батьків, субсидії не отримує, продовжує сплачувати і за цю квартиру комуналку ( ну тому що ще не розбомбили), сплачує оренду житла у львівському регіоні…. За що позбавляти виплат у 5000 грн в такому випадку? Ніби ці 5 тисяч збагатили її до нестями?, — висловлює свою думку мешканка Запоріжжя Аліна Б.

При бажанні можна подискутувати і щодо інших пунктів. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Чи є сума 100 000 грн (менше 3 тис доларів США) депозиту ознакою забезпеченості родини? Можливо це гроші на т.з. «чорний день». На скільки місяців це є запасом для родини з двома або трьома маленькими дітьми?Чи є оновлення авто для родини, (купівля б/у авто до 5 років) ознакою забезпеченості сім’ї? Наприклад, попереднє авто може зламатися, і оновлення автомобіля є вкрай необхідним для родини з маленькими дітьми. На ринку можна знайти такі авто з ціною у 6000 — 7000 тис. доларів США. Можливо, тут варто так само було прописати не тільки вік авто, але й суму. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/pid-skasuvannya-viplat-vpo-z-1-sichnya-pidpadut-vrazlivi-kategoriyi-gromadyan/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top