Під Запоріжжям “чорні археологи” розграбували скіфський курган

У с. Григорівка невідомі розграбували стародавній скіфський курган. Поховання датується щонайменше тисячоліттям. Про це передає «Znaj.ua», посилаючись на «Сьогодні».

«Чорних археологів» помітив краєзнавець Євген Хмелівський. Він викликав правоохоронців. Проте зловмисники встигли втекти до прибуття поліції:

“Для них закони не писані. Те, що вони тут роблять, переходить всі межі. Вони нікого не бояться, вони працюють тут по ночах, працює ціла група людей”, – зазначає краєзнавець.

Керівник обласного центру охорони культурної спадщини Артур Середін розказав, що копачі встигли розграбувати майже половину кургану. Загальна вартість вкраденого близько двох мільйонів гривень. На місці кинули кілька черепків, кістка і уламок стели у вигляді людини.

Припускають, що грабіжники були добре підготовлені: вони знали, де копати і шукати артефакти. Які скарби забрали, залишається загадкою. У центрі охорони спадщини підраховують збитки, завдані крадіями:

“Вартість цих курганів відома, вона, в принципі, десь близько мільйона за кожен курган, але цей курган найбільший тут – до двох мільйонів”, – зауважує Артур Середін.

Правоохоронці розшукують злодіїв.

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі 

Сообщение Під Запоріжжям “чорні археологи” розграбували скіфський курган появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/pid-zaporizhzhjam-chorni-arheologi-rozgrabuvali-skifskij-kurgan.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top