Підготовка до зими без електрики. Чекліст від Інституту масової інформації

Українська енергосистема дуже постраждала від російських обстрілів. Яка ситуація буде взимку 2024–2025 років, залежить від темпів відновлення енергетики та інтенсивності нових ударів.

Отже, українцям та редакціям зокрема варто готуватися до будь-якого сценарію, навіть найпесимістичнішого. Експерти Інституту масової інформації підготували чекліст, який допоможе зрозуміти, що саме потрібно працівникам медіа для більш-менш комфортного життя та роботи взимку.

Живлення

Генератори

  • Бензинові або дизельні генератори. Обирайте достатньої потужності, щоб забезпечити електрикою основне ваше обладнання. Примітка! Використання генераторів – це значні витрати на паливо. Основна помилка під час вибору генератора – обирати його на всі випадки життя. Зважайте на ваші потреби в електроспоживанні. 
  • Інверторні генератори.  Вони є тихішими та економнішими, підходять для живлення чутливого обладнання. Врахуйте, що ціна таких генераторів дещо вища, проте вони забезпечують стабільніше подання електрики.

 Джерела безперебійного живлення (UPS). Підходять для комп’ютерів, серверів та іншого критичного обладнання, щоб забезпечити безперервність роботи в разі короткочасних відключень. Примітка! UPS найкраще використовувати для безпечного завершення роботи під час відключень. Вони не розраховані на тривалі відключення.

 Зарядні станції. Можуть забезпечити електрикою на кілька годин. Зарядна станція типу Ecoflow або Bluetti на 500–600 Вт дасть можливість заживити роутер і кілька ноутбуків. Якщо брати потужнішу зарядну станцію, то можна заживити ще й побутові прилади, типу редакційного чайника.

 Павербанки для ноутбуків з відповідними виходами й місткістю від 50 000 мАг, дасть можливість заживити ноут під час відключення. Економніший варіант, ніж зарядна станція. Таким павербанком можна заживити й роутер.

 Павербанки для телефонів. Краще брати місткістю від 20 000 мАг, це дасть можливість зарядити телефон кілька разів.

Примітка! Павербанки краще купувати з підтримкою технологій QuickCharge (QC, швидке заряджання) та PowerDelivery (PD, технологія швидкого заряджання). Це дає можливість заживляти спецпристрої, апарати на 9, 12, 15, 20 вольтів.

Зв’язок

 Оптоволокно. Перевірте, чи є можливість у вашого  інтернет-провайдера провести оптоволокно. В такому разі під час відключень буде можливість користуватись інтернетом. Потрібно тільки під’єднати до павербанка роутер та оптичний термінал.

 Супутниковий інтернет. Супутникові системи зв’язку Starlink забезпечують доступ до інтернету навіть за повної відсутності стаціонарного зв’язку. Примітка! Зауважимо, що це досить дорого, а обладнання примхливе. На якість інтернету впливає багато факторів: хмарність, вітер, оточення і т.д.

 Інші засоби зв’язку. Існують месенджери, які добре працюють за низької якості зв’язку, наприклад Signal. Примітка! Переконайтеся, що всі співробітники встановили такі месенджери й уміють ними користуватися. Організуйте тренінги для співробітників щодо використання месенджерів у критичних ситуаціях.

Тепло

 Портативні обігрівачі

  • Газові обігрівачі. Підходять для тимчасового обігріву приміщень, працюють від туристичного газового балона. Потрібно провітрювати приміщення кожні три-чотири години для безпеки.
  • Мобільні теплові насоси. Використовують тепло навколишнього повітря для нагріву води, яка використовується для опалення приміщень і гарячого водопостачання. Можуть бути ефективними для обігріву / охолодження великих приміщень та використовують менше енергії в порівнянні з традиційними електричними обігрівачами. Примітка! Опалення тепловим насосом під час відключень електроенергії можна забезпечити за допомогою генератора, а також купити джерело безперебійного живлення з акумулятором для нього.  
Світло

 Акумуляторні лампи, які вкручуються в патрон. Зручні для використання як в умовах офісу, так і вдома. Запасіться акумуляторами й регулярно заряджайте їх.

 Настільні лампи на акумуляторах. Підходять для роботи та навчання. Використовуйте моделі з регулюванням яскравості й довгим часом роботи.

 Світлодіодні ліхтарики й стрічки. Використовуйте для освітлення ванних кімнат, коридорів та інших приміщень. Розгляньте можливість встановлення сенсорних моделей для автоматичного ввімкнення / вимкнення.

 Ліхтарики й лампи на батарейках. Переконайтеся, що у вас є достатній запас батарейок. Використовуйте ліхтарики з різними режимами освітлення для економії енергії.

Інше необхідне обладнання

 Запас палива. Наявність достатнього запасу бензину, дизелю або газових балонів для безперервної роботи генераторів та обігрівачів.

 Запас батарейок та павербанків для портативних пристроїв.

 Туристичний пальник із запасом газових балончиків. Можна буде зробити собі кави, щоб зігрітися.

 Запас води з розрахунку 3–4 літри на людину.

 Великі термоси для кави й чаю.

Безпекові заходи

 Пожежна безпека. Переконайтеся, що всі знають, як користуватися вогнегасниками й що вони розміщені в доступному місці. Регулярно перевіряйте справність детекторів диму та чадного газу.

 Документи. Зберігайте важливі документи в надійному місці, де вони не можуть бути пошкоджені вогнем або водою. Розгляньте можливість зробити копії та зберігати їх в іншому місці або в хмарному сховищі.

 Аптечка першої допомоги. Завжди майте під рукою добре вкомплектовану аптечку з необхідним та подбайте, щоб усі знали, як надавати домедичну допомогу.

Джерело: Інститут масової інформації
Ілюстрація: ІМІ

Сообщение Підготовка до зими без електрики. Чекліст від Інституту масової інформації появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top