Підпишемо за першої ж нагоди: Зеленський анонсував безпекову угоду ще з однією країною

Україна за першої ж нагоди підпише угоду про гарантії безпеки зі Словенією.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву українського президента Володимира Зеленського.

«Провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом. Подякував за активну підтримку Формули миру, зокрема й за підтвердження його участі в Саміті миру у Швейцарії», — повідомив президент.
Він розповів, що під час розмови вони з Голобом також обговорили продовження оборонної співпраці.
«Наші команди завершують роботу над двостороннім безпековим документом у межах декларації G7. Ми домовилися підписати його за першої ж нагоди», — сказав глава держави.
Зеленський також зазначив. що він розраховуватиме на підтримку фактичного початку переговорів про вступ України до ЄС з боку Словенії.

Гарантії безпеки
Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, Київ порушував питання щодо гарантій безпеки для України.
Основна мета даних угод — запобігати іншим спробам нападу у майбутньому, поки країна не вступить до НАТО і не буде захищена ст. 5 про колективну оборону.
Детальніше про те, що таке «гарантії безпеки» та які саме зобов’язання беруть на себе західні партнери, — можна дізнатись у матеріалі РБК-Україна.
Станом на зараз вже сім країн ЄС надали Україні гарантії безпеки. Йдеться про Німеччину, Данію, Францію, Італію, Фінляндію, Нідерланди та Латвію. Також укладені угоди з Канадою та Великою Британією.
Крім того, днями безпекові гарантії з Україною погодив Європейський союз. Угоду можуть підписати не пізніше початку липня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/268012/pidpishemo-za-pershoi-zh-nagodi-zelenskij-anonsuvav-bezpekovu-ugodu-shhe-z-odniieju-krainoju

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top