Підвищення пенсій жителям Запорізької області відбуватиметься в п’ять етапів

Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій в 2021 році

Про те, кому варто розраховувати на підвищення, розповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко.

Жмурко Светлана

– Світлано Олексіївно,  в кінці минулого року ходило  багато чуток про різні обмеження, які чекають пенсіонерів…

– Хочу заспокоїти всіх запоріжців: саме для того, щоб надати громадянам достовірну інформацію і покласти край всім чуткам, Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій на  2021 рік.

Заплановано, що підвищення пенсій одержать близько 10 мільйонів пенсіонерів. Це відбуватиметься в п’ять етапів.

У осіб, старших за 65 років, які мають страховий стаж: 30 років – жінки і 35 років – чоловіки, мінімальна пенсійна виплата протягом 2021 року збільшиться на 500 грн, і вони одержуватимуть не менше як 2600 грн.

Також продовжиться програма доплат для пенсіонерів, старших за 80 років, і розпочнеться програма для пенсіонерів, старших за 75 років. У календарі зазначено дати індексації та перерахунку пенсій пенсіонерам, що працюють.

– Будь ласка, трохи детальніше про перерахунки пенсій, які відбудуться  в 2021 році.

– У січні відбулось підвищення мінімальної пенсії до 2400 грн для пенсіонерів віком від 65 років за наявності в них страхового стажу 30/35 років і більше (40% від мінімальної заробітної плати, збільшеної з 1 січня 2021 до 6000 грн).

Буде продовжено виплати щомісячної доплати до пенсії до 500 грн для осіб віком від 80 років і мінімальної пенсійної виплати 2600 грн за наявності в них страхового стажу 20/25 років і більше.

З 1 березня очікуємо на індексацію пенсій (заплановано на 11%).

У квітні відбудеться автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням заробітної плати в період роботи й набутого стажу роботи.

З 1 липня встановлюється щомісячна доплата до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років, відтоді їх мінімальна пенсійна виплата становитиме 2500 грн, за наявності в них страхового стажу 20/25 років.

І ще одне підвищення відбудеться для пенсіонерів віком 80 років і старших: щомісячна доплата до пенсії – до 500 грн і мінімальна пенсійна виплата – 2600 грн, за наявності в них страхового стажу 20/25 років і більше; а одиноким пенсіонерам цього віку – 3342 грн (з урахуванням допомоги на догляд).

З 1 липня, вже традиційно, заплановано підвищення прожиткового мінімуму – із 1769 до 1854 грн. А отже – і збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок та підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо).

З 1 грудня чергове підвищення прожиткового мінімуму – із 1854 грн до 1934 грн – призведе до збільшення надбавок, підвищень до пенсії вказаним вище категоріям пенсіонерів.

З 1 грудня  підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн відбудеться для пенсіонерів віком від 65 років, за наявності в них страхового стажу 30/35 років (40% від збільшеної мінімальної заробітної плати до 6500 грн, запланованої урядом).

Детальніше ми будемо інформувати запоріжців на кожному етапі проведених перерахунків.

Автор — Наталія Дмитрієва

Читайте також: Пенсії жителям області призначають лише в Запоріжжі

Сообщение Підвищення пенсій жителям Запорізької області відбуватиметься в п’ять етапів появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pidvishhennya-pensiy-zhitelyam-zaporizkoyi-oblasti-vidbuvatimetsya-v-p-yat-etapiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top