Пільги для пенсіонерів 2024: які з них діють

В Україні для пенсіонерів передбачені деякі пільги. Одні послуги надаються безкоштовно, інші — зі значною знижкою. Про це повідомляє «Акцент» з посиланням на Державну податкову службу України.

За наявності пенсійного посвідчення пенсіонери мають право їздити у всіх видах громадського наземного транспорту, крім таксі та маршруток, а також у приміських поїздах за наявності пенсійного посвідчення.

Особи пенсійного віку також мають право на:

Безоплатну правову допомогу або зі значною знижкою, включаючи представництво в судах та державних органах, допомога в підготовці юридичних документів. Знижку 100% на оплату комуналки. Однак ці пільги поширюються не на всіх. Відповідно до закону, пенсіонери з сільської місцевості, які до виходу на пенсію працювали вчителями, медичними працівниками або працівниками культури, звільняються від сплати всіх комунальних послуг, палива та газу. Субсидії на оплату ЖКП. Звільнення пенсіонерів від сплати земельного податку

Особи, які вийшли на пенсію за віком, мають право не сплачувати земельний податок. Звільнення від сплати земельних податків поширюється на ділянки у межах таких граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі трохи більше ніж 2 га;для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га;для індивідуального дачного будівництва – не більше ніж 0,10 га;для будівництва індивідуальних гаражів – не більше ніж 0,01 га;для ведення садівництва – не більше 0,12 га. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/pilgi-dlya-pensioneriv-2024-yaki-z-nih-diyut/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top