До України повернулись учасники 29-ї антарктичної експедиції, які рік відпрацювали в Антарктиді на станції “Академік Вернадський”.
Їхній шлях додому тривав два тижні.
Про це у Facebook повідомила пресслужба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).
НАНЦ/Facebook
Там розповіли, що українські полярники та полярниці прибули до Києва пізно ввечері вчора, 4 квітня.
Ця група вчених проводила дослідження та безперервні вимірювання за трьома основними напрямами: геофізика, метеорологія, біологія, а команда життєзабезпечення — підтримувала роботу всієї інфраструктури та наукову діяльність.
“Разом із зимівниками та зимівницями повернулися науковці сезонної експедиції. Вони працювали на “Вернадському” від кількох тижнів до кількох місяців антарктичного літа”, — кажуть у НАНЦ.
агалом за час сезону їм вдалося провести низку нових досліджень з метеорології, океанографії, геофізики, геології та біології.
Зокрема йдеться про:
- вперше запустити аргобуї для вивчення Південного океану в межах проєкту OCEAN ICE (“Горизонт Європа”);
- вперше здійснити одночасне радіозондування атмосфери з “Вернадського” та українського наукового судна “Ноосфера”;
- вперше відібрати зразки талої води з льодовиків на континенті щодо наявності в ній мікропластику.
У НАНЦ додали, що шлях полярників та полярниць додому тривав два тижні й був досить насиченим.
“Спершу “Ноосфера” доправила їх з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас через протоку Дрейка.
Вона відома своєю бурхливістю, і цього разу, за словами капітана судна Павла Панасюка, прохід був одним з найважчих. З Чилі кількома літаками команда дісталася Варшави, а звідти вже автобусом до України”, — йдеться у повідомленні.
8 березня до Антарктиди вирушила 30-та Українська антарктична експедиція, яку очолює полярник та метеоролог Олександр Полудень.
https://suspilne.media/987837-pisla-roku-v-antarktidi-dodomu-povernulis-ukrainski-polarniki-29-i-antarkticnoi-ekspedicii/
www.facebook.com/AntarcticCenter
Сообщение Після року в Антарктиді: додому повернулись полярники 29-ї антарктичної експедиції появились сначала на Газета МИГ.