Півроку проєкту «‎Місце зустрічі – інклюзивний діалог»: що встигли та чого досягли

10 листопада Акцент відвідав фінальний захід у рамках проєкту «‎Місце зустрічі – інклюзивний діалог», який останні 6 місяців реалізовував БО «ЗБФ «ЄОЦ Мазаль Тов». 

Як це було — дивіться у нашому репортажі.

Захід, учасниками якого стали діти, підлітки, молодь, волонтери, ВПО, родини, представники кризових категорій, люди з інвалідністю, партнери, медіа розпочався зі вступних слів Інеси Носенко — директорки організації:

«Неймовірно рада бачити людей, які саме у цей час, саме у ці дні поруч з нами. Я завжди кажу що «Мазаль Тов» в перекладі з івриту — це «нехай щастить», привітання, і сьогодні ми вітаємо із Днем народження цей інклюзивний простір.

Інеса Носенко

На думку пані Інеси будинок ім. Макса Гранта — це не просто місце, де люди зустрічаються, а місце «зустрічі — діалог». Вона вважає, що цей діалог має бути саме на людські земні теми та ми запрошуємо приєднатися до нього будь-яку людину. І якщо така людина прийшла, ми ж не можемо допустити, щоб вона стояла на вулиці тільки тому, що не може перестрибнути через три сходинки. Тому доступність — це наш пріоритет. 

  • У Запоріжжі провели арттерапію для волонтерів (ФОТО)

Також на початку заходу ми подивились відео про їх шлях, як проходили мозкові штурми, діалогові й інклюзивні програми, майстер-класи, навчальні та полікультурні заходи, 3-денні семінари та ретрит. Коли на екрані з’явилися кадри з реалізованих програм, обличчя учасників осяяла посмішка. Люди впізнавали себе та своїх друзів, згадуючи моменти спільної творчості та навчання. Це допомогло усвідомити, який великий шлях усі пройшли разом.

Після завершення основної частини заходу учасники розійшлися по локаціях, кожна з яких представляла певний вид діяльності в межах проєкту. На різних майданчиках були організовані творчі майстер-класи з Fluid Art та ліплення, полікультурні програми для дітей, діалогова зустріч із психологом, навчальні заняття для підлітків на тему волонтерства, а також театральний майстер-клас з імпровізації. Особливу увагу приділили інклюзивним ініціативам: відбувся майстер-клас з паралімпійського спорту бочча та репетиція інклюзивної театральної трупи.

Координаторами на кожній локації виступали активісти проєкту. Вони мали змогу взяти участь у різних ролях, отримуючи цінний досвід і випробовуючи свої сили у нових завданнях.

Підбиваючи підсумки проєкту, Інеса Носенко підкреслила, що вдалося досягти головної мети – залучення людей до інклюзивного діалогу, активізації громадянської позиції та створення простору, що сприяє інклюзії:

«Ми завжди наголошували, що наша мета – не дозволити гуманітарному напрямку діяльності повністю витіснити комунікаційний, інклюзивний і розвиваючий. Завдяки підтримці донора нам вдалося створити інклюзивний простір, який об’єднує. Ми прагнули не просто розважити людей, а залучити їх як активних учасників процесу. Нам було важливо, щоб вони не лише спостерігали за тим, що ми пропонуємо, а й самі вносили креативні ідеї, брали участь і відчували себе частиною цього середовища».

  • У Запоріжжі провели програму з виготовлення релаксаційних іграшок (ФОТО)

Проєкт став платформою для діалогу та творчості, створивши спільноту, де кожен відчуває себе почутим і залученим.

Благодійна організація «Мазаль Тов» працює вже 25 років. Проєкт «‎Місце зустрічі – інклюзивний діалог» наразі закінчився, проте простір планують і надалі розвивати та реалізовувати нові проєкти:

«Нашій організації 25 років і ми живемо саме завдяки тому, що ми не створюємо проєкти ось так під один грант. Закінчився один наш проєкт. Тепер це потужна сила з досвідом, з цікавими кейсами, з людьми, які пройшли через це. Сьогодні наше завдання не просто закріпити пройдений матеріал і подивитись відео. Всі ці зустрічі та локації — це розвиток наступного діалогу, бо «місце зустрічі» створюється для діалогу на довгий час.»

Я просто так залюбки дивлюсь на все це і мене надихає, що навіть в умовах сьогоднішнього Запоріжжя люди планують і готові брати відповідальність на себе.

Ініціативу «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» впроваджує БО «ЗБФ«ЄОЦ Мазаль Тов» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

Підписуйтесь на Акцент в


Share this post

нет
scroll to top