План перемоги Зеленського: думка запорізьких військових

План перемоги президента Зеленського, який вчора був представлений у Верховній Раді, викликав багато суперечок серед українців.  Журналісти Forpost запитали у військових, які наближають цю перемогу щодня, наскільки ефективними, на їхню думку, є озвучені пункти.

«План перемоги не містить жодних нових ідей»

Олег Чернов, військовослужбовець 6 Окремого стрілецького батальйону в 2022-2024 роках. Проходив службу в Луганській, Донецькій та Харківській областях.

Олег Чернов

«Цей план перемоги не є чимось новим та не містить жодних нових ідей. Озвучені речі і так всім були зрозумілі ще на початку війни. Весь план Зеленського зводиться до того, щоб перекласти відповідальність за перемогу, не зрозуміло, до речі, в якому форматі, на наших іноземних партнерів та союзників.

Проте план перемоги має містити те, що Україна здатна зробити сама. Зокрема – боротьбу з корупцією, це перше та найважливіше. Друге – структурні реформи в Міністерстві оборони та ТЦК. Третє – доведення до ладу питань мобілізації, економічного бронювання та терміну служби для військових, бо жодна інша допомога, окрім допомоги самим собі, не дозволить нам перемогти у цій війні.

Обов’язково треба мати для себе внутрішній план – розбудову оборонного комплексу України, виробництво не тільки дронів, а й важкої техніки, артилерійських систем, далекобійних систем, виробництво снарядів до них. Бо якщо цього не буде, війну виграти буде вкрай важко.

На мою думку, Захід хотів побачити у цьому плані перемоги не те, що вимагається від них, а те, що ми можемо зробити, насамперед, самі для того, щоб цю перемогу наблизити», – озвучив свою думку Олег Чернов.

 

 «ТАК» зміцненню оборони та продовженню операцій на території РФ

Денис «Старий», військовослужбовець 23 ОМБр. Проходив службу на Запорізькому напрямку, Донецькому напрямку під Бахмутом, зараз – на деокупованій території Харківської області. 

Денис «Старий»

«Щодо запрошення України в НАТО ще до закінчення війни, то, можливо, наші партнери вбачають, що тільки країни у стані миру можуть приєднатися до Альянсу, то не згоден. Бо наш бойовий досвід вражає навіть деяких інструкторів. Деякі побратими були за кордоном на навчанні і інструктори навіть переймають наш досвід. Порівняно з початком повномасштабного вторгнення, кількість кваліфікованих військових у нас значно вища.

Українські військові мають значно вищий досвід, аніж країни Європи. У світі сучасних технологій всього комплексу, досвіду, не стандартного підходу до ведення бою, ми значно переважаємо наших партнерів. Якщо ми б володіли всіма засобами, які є в світі сучасного озброєння, то ми б уже, напевно, б закінчили бойові дії.

Щодо зміцнення оборони та продовження операцій на території РФ – ТАК, якщо це буде закривати наші міста від ударів, то згоден. В цю гру необхідно грати у двох. Це класична війна, як би її не називали», – вважає військовий.

 

Поки в країні розроблять план перемоги, українські військові не повертаються з позицій

Юлія, військовослужбовця ЗСУ, що несе службу на Куп’янському напрямку у Харківській області

Військова Юлія

«Я не знаю, що відповісти на план перемоги. Нас штурмують по кілька разів на день. У нас військові просто не повертаються з позицій. Тривають страшні бої кожного дня»,  – говорить військова.

 

«Це не план перемоги – це авантюра»

Олег Шарп, політичний оглядач, колишній український дипломат

«План перемоги України, в якому головними виконавцями є хто завгодно, але не Україна, не є планом перемоги.  План перемоги, в якому провал першого пункту тягне за собою ланцюговий крах всіх інших, не є планом перемоги.

План перемоги, в якому основна ставка робиться на декларативне запрошення до НАТО з боку адміністрації Байдена в останній місяць свого правління, не є планом перемоги. Є авантюрою. План перемоги, в якому немає пункту, повʼязаного з подоланням корупції та казнокрадства у власній країні, не є планом перемоги. План перемоги, де немає жодної нової ідеї, а є перелік того, що називається Капітан Очевидність, не є планом перемоги.

І нарешті питання до залу: а ми-то що будемо робити за цим планом?», — написав Олег Шарп.

 

Від редакції: Для балансу думок ми хотіли би опублікувати позитивний відгук на план перемоги Зеленського, але такого серед опитуваних військових не знайшлося.

В публічній площині запорізького політикуму ми також не побачили обґрунтованої думки щодо ефективності плану президента – більшість його прихильників обмежились репостом або коротким переказом пунктів плану.

Регіна Харченко

Однією з небагатьох, хто висловив свою думку щодо плану перемоги, стала секретарка Запорізької міської ради, в.о. міського голови Запоріжжя Регіна Харченко:

«На це чекала вся держава. Всі громади, які вже понад 10 років мріють жити в Україні, де мир буде в кожному куточку. І сьогодні План був представлений.

Пʼять пунктів. Багато кроків, серед яких на першому місці — вступ України до НАТО. Альтернатив немає.

Продовження військових дій у росії, недопущення створення буферних зон в Україні, більше ППО та виробництва зброї. Потужний стримувальний фактор, щоб рф більше не могла порушити міжнародне право.

Саме Перемоги народжують славу для держав. Але для реалізації Плану маємо мати єдність від наших партнерів і єдність самої України.

рф не хоче чесного миру і не хоче чесної дипломатії. рф кожного дня вчиться нести руїни у цей світ. Тому посилення України є вкрай важливим. Для всього цивілізованого світу.

План перемоги — шлях до чесної дипломатії та справедливих переговорів. А повага та вдячність всередині країни зберігає єдність в суспільстві. Бережемо єдність», – написала в своєму телеграмі Регіна Харченко.

Share this post

нет
scroll to top