Пластикові пакети під забороною: що зміниться для запоріжців

Як зазначає Укрінформ, через деякий час заборонятиметься розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

надтонких пластикових пакетів; тонких пластикових пакетів;оксорозкладних пластикових пакетів.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу в порядку, встановленому Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання не якісної та не безпечної продукції».

Але ця заборона не поширюється на:

біорозкладні пластикові пакети.надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Також на пластикові пакети, що відповідають вимогам наноситься відповідне маркування. Таке маркування має бути нанесене на кожен пластиковий пакет.

За розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів накладається штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн). За повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення –у розмірі від 1000 до 2000 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн).

Нагадаємо, заборона на обіг пакетів та стягнення штрафів почне діяти з першого січня 2022 року. До того часу у супермаркетах має з’явитися альтернатива у вигляді паперових пакетів та багаторазових сумок.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/plastikovi-paketi-pid-zaboronoju-shho-zminitsja-dlja-zaporizhciv/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=plastikovi-paketi-pid-zaboronoju-shho-zminitsja-dlja-zaporizhciv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top