Плями на одязі: від чого виникають і як позбутися

Поставити пляму на одяг — простіше простого, але ось вивести її може виявитися справою складнішою. На сучасному ринку побутової хімії представлено величезне розмаїття засобів для виведення плям, однак, що робити, якщо річ не відпирається? Спосіб виведення залежить не тільки від характеру плями, а й від тканини. Reborn пропонує ефективне вирішення різних видів проблем.

Плями на одязі: від чого виникають і як позбутися

Жирні плями

Ймовірно, багато хто чув про це: щоб позбутися жирних плям на одязі, потрібно посипати сіллю, щоб їх було легше вивести під час прання. Насправді невелику пляму можна вивести швидше, якщо посипати її сіллю й акуратно потерти. Сіль при цьому доведеться міняти кілька разів, до тих пір, поки пляма не зникне. У деяких випадках сіль можна замінити борошном.

На шовкових тканинах добре працюють тальк, крейда і зубний порошок. Потрібно посипати пляму, накрити промокальницею і попрасувати на середній температурі. Посипку можна залишити на ніч.

Для старих плям жиру потрібно приготувати суміш із нашатирю, солі та води, в пропорції 1:1:3. Гарненько потерти пляму, дати висохнути, а потім випрати.

Плями від алкоголю

Як вивести такі плями на одязі – залежить від характеру напою:

  • Універсальний варіант для вина на бавовні — підігріте молоко. Промити за допомогою молока, прополоскати в холодній та гарячій воді.
  • Червоне вино — посипати сіллю або протерти спиртовим розчином, після попрати в мильному розчині.
  • Біле вино — протерти розігрітим гліцерином і попрати в теплій воді.
  • Пиво — протерти нагрітим нашатирем і випрати в мильному розчині.

Органічні плями

Як позбутися жовтих плям від поту:

  • Суміш із теплого мильного розчину з додаванням нашатирю, в пропорції 1 ч. л. спирту на літр води.
  • Для вовни підійде міцний соляний розчин або звичайний нашатирний спирт. Досить змочити тканину в рідині й потерти.

Для крові:

  • Універсальний варіант — промити в холодній воді, потім у теплому мильному розчині.
  • Для застарілих плям — розчин нашатирю (1 ч. л. на 1 ст. води), а потім розчин бури в такій же пропорції.
  • Видалити з шовку — можна густим розчином зі звичайного картопляного крохмалю і холодної води. Отриманою кашкою потрібно змастити пляму з обох боків і дати повністю висохнути. Після залишиться тільки струсити надлишки крохмалю. Якщо ще залишаться сліди, їх можна буде просто випрати, як зазвичай.

Плями від напоїв

Пролитий на одяг чай неважко видалити за допомогою суміші з гліцерину і нашатирю. Змішувати потрібно в пропорції 4:1, відповідно. З білої тканини чайні плями легко прибрати, протерши їх перекисом або лимонним соком. Річ залишиться випрати та виполоскати в теплій воді.

Кава і какао відпираються в теплій воді та виполіскуються в холодній. Попередньо їх можна протерти перекисом або нашатирем, розведеним водою в рівних частках. Можна протерти пляму бензином.

Із шовку фарбувальні напої виводяться теплим гліцерином. Потрібно залишити його хвилин на 10, після чого виполоскати в кип’яченій підігрітій воді.

Харчові плями

Сліди від риби чи супу однаково добре допоможе прибрати такий розчин:

  • вода — 1 ч. л;
  • гліцерин — 1 ч. л;
  • нашатир — 0,5 ч. л.

Для видалення цих самих плям із натурального або штучного шовку слід використовувати такий самий рецепт, тільки воду замінити горілкою, в тій самій кількості.

Плями від соусу успішно усуваються, якщо змочити їх гліцерином, розігрітим приблизно до 30 градусів. Залишити так пів години, а потім вимити теплою водою.

Плями на одязі: від чого виникають і як позбутися

Плями від трави

Якщо вони свіжі, потрібно гарненько протерти їх горілкою. Якщо цього немає, можна взяти соляний розчин з половини склянки теплої води та чайної ложки солі. Обробити та потім виполоскати в чистій теплій воді.

Траву з білої тканини найпростіше видалити розчином з перекису і невеликої кількості нашатирю.

Якщо трапилося так, що видалити плями на одязі самостійно не вдається, або ж речі від самого початку вимагають делікатного поводження, найправильнішим рішенням буде довіритися професіоналам з хімчистки, які повернуть усе до колишнього вигляду.

Share this post

нет
scroll to top