Запоріжці розповіли, як перехворіли на коронавірус
В Запорізькій області кількість хворих коронавірусом зростає з кожним днем. Збільшується і кількість людей, які потрапляють в лікарні.
«Закриваю борги до цих пір»
Теоретично, лікування в державному медзакладі — безкоштовне. Національна служба здоров’я повинна оплатити його за Програмою медичних гарантій. Однак, на практиці в лікарнях часто немає серйозних ліків. Ті, хто вже зіткнувся з вірусом або підозрою на нього, розповідають, що спрацьовує така ж схема, як і з іншими хворобами — потрібно вносити «благодійний внесок», закуповувати за свої гроші списки ліків.
Молодий житель Запоріжжя Андрій (прізвище хлопець вважав за краще не називати) перехворів коронавірусом в травні. Він працював в приватному кафе, тому, коли заклад закрили на карантин, хлопця відправили в неоплачувану відпустку.
— Я лежав у інфекційній лікарні. Платити, звичайно, довелося майже за все: починаючи від ліків, і закінчуючи шприцами. Безкоштовно давали тільки жарознижувальні препарати і робили тести. Грошей у мене не було, тому довелося скористатися кредиткою, і добре, що вона у мене була. За два тижні, проведені в лікарні, витратив кредитних грошей більше 4 тисяч гривень. Також батьки допомагали фінансово. Закриваю борги потрохи до цих пір, — розповів Андрій.
«Самопочуття погіршилося всього за пару днів»
Набагато більше пощастило тим запорожцям, у яких є медична страховка.
Електромонтер аглоцеха комбінату «Запоріжсталь» Іван Захарчук захворів коронавірусом в середині травня. Більше двох тижнів він провів у обласній інфекційній лікарні. Після цього ще два тижні доліковувалася вдома.
— Першими симптомами було те, що у мене пропав нюх і смак, температура була 37 градусів з невеликим. Я звернувся в лікарню за місцем проживання. Зробив експрес-тест і з’ясувалося, що у мене коронавірус. Мене відразу повезли в інфекційну лікарню, — розповів Іван Захарчук. — Звичайно, було страшнувато. В першу чергу за сім’ю. Думав, це звичайна застуда, але виявилося, що справа серйозніша. Вся моя родина зробила тести, і вони були негативними. Але все одно рідні перебували вдома на карантині.
Зі здоров’ям у мене завжди все було в порядку. А тут всього за пару днів стало дуже погано: кашель, хрипи, свист з легких. У мене почалася пневмонія. Дуже швидко все сталося.
В інфекційній лікарні я провів 16 днів: забійні дози антибіотиків, крапельниці, уколи, таблетки. Добре, що у мене є страховка від «Запоріжсталі». Вона покривала практично все. Якби не страховка, мені лікування обійшлося б мінімум тисяч в 5. Одна ампула антибіотика коштувала 100 грн, а мені кололи відразу три. І так кожного дня по три ампули.
На 15-й і 16-й день мені зробили ПЛР-тести на коронавірус. Обидва були негативними. Наслідки, звичайно були: ще тижнів зо три я відчував слабкість, була задишка. Коли вийшов на роботу, то ще два тижні працював на «легкій праці». Зараз відчуваю себе вже добре.
Після того, як перехворів, можу сказати, що якщо ви відчуваєте себе погано, не втрачайте час, відразу звертайтеся до лікарів. Я бачив, як в лікарню привозили людей похилого віку в дуже важкому стані. А все через те, що вони не звернулися до медиків одразу, — підсумував Іван Захарчук.
Карантинні заходи запровадили одними з перших
Як розповів виконуючий обов’язки директора з охорони праці, промислової безпеки комбіната «Запоріжсталь» Олексій Шкарупа, Группа Метінвест та комбінат одними з перших відреагували на появу коронавіруса в Україні. На підприємстві були оперативно запроваджені комплексні заходи по боротьбі з коронавірусом.
— Завдяки тому, що оперативно були запроваджено карантинні заходи, вдалося зберегти безперебійну роботу підприємства. Частина працівників перейшла на віддалений режим роботи. Вони отримують зарплати в повному обсязі. Тих співробітників, які захворіли коронавірусом, комбінат не залишив наодинці з хворобою. Крім того, що їм оплачується лікарняний, страхування покриває необхідні медикаменти, — розповів Олексій Шкарупа.
Нагадуємо, що Метінвест знаходиться на другому місці в ТОП-100 кращих роботодавців України. У компанії дуже уважно ставляться до здоров’я співробітників: регулярно проводять медогляди і стежать за комфортними умовами роботи. Кожному співробітнику оформлюється поліс добровільного медичного страхування.
Читайте також: COVID-19 і неінфекційні захворювання — смертельне поєднання
Сообщение Пневмонія розвинулася за лічені дні: запоріжці розповіли, як перехворіли на COVID-19 появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/zaporizhtsi-rozpovili-yak-perehvorili-na-covid-19
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook