Побувала у восьми містах — до Запоріжжя повернулася виставка «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу»

Побувала у восьми містах - до Запоріжжя повернулася виставка «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу»

Виставка картин відомого військового художника завершились у Запоріжжі

Мандруючи Україною, виставка військового-добровольця й художника Володимира Безрукого «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу» стала не лише мистецьким явищем, а й потужним свідченням незламності духу українців.

Читайте також: В запорізькому музеї відкрили унікальну виставку — роботи з приватних колекцій

Розпочавшись у Запорізькому обласному художньому музеї, експозиція пройшла через Кропивницький, Дніпро, Полтаву, Київ, Умань, Вінницю й Одесу і повернулась до Запоріжжя. Завдяки підтримці Міністерства в справах ветеранів, місцевих адміністрацій, музеїв і бібліотек, проєкт об’єднав ветеранів, митців, духовенство, студентів та небайдужих українців.

На кожній локації виставка викликала глибокий резонанс серед глядачів. Від школярів і студентів до ветеранів та їхніх рідних — кожен знаходив у роботах Володимира щось близьке й важливе. Портрети та пейзажі майстра — це не просто полотна, а емоційна хроніка війни, що поєднує біль і надію. Те, що картини не залишили відвідувачів байдужими, свідчать відгуки, наприклад: «Ці роботи не дають пройти повз: кожен мазок розповідає історію — гірку, але сповнену віри в перемогу»; «Мистецтво Володимира — це нагадування про силу творчості навіть у найважчі часи»; «Картини з «нуля» глибоко вплинули на розуміння війни».

Столиця, де картини виставлялися в Будинку Кіно та Києво-Печерській лаврі, привнесла в проєкт унікальний контраст сучасного мистецтва з тисячолітньою історією. Звідси в Книзі відгуків залишився запис: «Завдяки експозиції робіт Володимира прозвучав голос тих, хто бореться за нашу свободу».

Також виставка стала платформою для обговорення теми реабілітації через мистецтво. Зокрема, в Одесі відбулась дискусія на тему «Історико-культурні мистецькі акції як спосіб збереження та трансляції досвіду учасників російсько-української війни 2014–2024 років», де учасники говорили про важливість збереження пам’яті про події та людей російсько-української війни, які пишуть новітню історію України.

Зрештою, експозиція повернулася до Запоріжжя. Тут, у Реабілітаційному просторі ветеранів/ок українського війська «Блокпост» відбулася презентація каталогу робіт Володимира Безрукого. Це стало символічним завершенням подорожі, яка змінила серця сотень людей.

Проєкт «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу», організований ГО «Лабораторія військово-політичних досліджень та реконструкції» за підтримки Міністерства України в справах ветеранів, вкотре довів, що мистецтво — не лише спосіб збереження пам’яті, а й інструмент реабілітації, який допомагає ветеранам і суспільству долати біль та рухатися вперед.

А один із центральних елементів виставки — двері з розбитих російськими боєприпасами українських будинків, які художник використовує як полотна, стали символом відкритості, переходу та змін. Вони відображають як трагедію, так і надію на відродження. Двері, які пережили війну, несуть на собі шрами історії та водночас стають основою для нових сенсів, допомагаючи зрозуміти: біль можна трансформувати в творчість. Тож, ця історія про відновлення, підтримку та силу духу, яку українці демонструють світу, матиме продовження.

Раніше ми писали, що виставка «Штрих код на ДВЕРЯХ Часу», на якій було представлено понад 100 картин, стартувала у нашому місті — на початку року проходила у Запорізькому обласному художньому музеї.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top