Подолання екологічних проблем починається з місцевих громад — Партії Зелених України

Глобальні екологічні та соціальні проблеми мають свій локальний вимір, їхнє подолання починається саме з місцевих громад. Саме тому Партії Зелених України йде на місцеві вибори. 15 вересня, на місцевій позачерговій конференції були обрані кандидати в депутати від Запорізької ОО ПЗУ

Екологічні проблеми не мають кордонів. Та поряд із глобальними викликами є місцеві, які формують завдання перед нашою партією, — зазначила секретарка Партії Зелених України з міжнародного права Тетяна Бодун.

В Запорізькій області слід модернізувати діючі підприємства і прозорість їх діяльності. На джерела викидів та по межах санітарно-захисних зон мають бути розміщені стаціонарні автоматичні датчики викидів забруднювальних речовин. Інформація з цих датчиків має акумулюватись на сервісі органу екобезпеки та бути доступна в онлайн-режимі всім мешканцям.

Знаючи досвід подолання екологічних криз та співпрацюючи з депутатами Європарламенту, ПЗУ знає алгоритм дій з подолання еко-проблем. Та без створення законодавчої бази, лише мітингами, проблеми екології не побороти.

— Європейський та світовий досвід дозволяє на сьогодні використовувати сучасні системи очистки промислових газів і стічних вод, які повністю виключають потрапляння «стоків» у водні об’єкти. Чисте повітря, це питання фінансової спроможності і політичної волі на рівні міста, — зазначає голова Запорізької обласної організації Партії Зелених України Дмитро Буркота.

В регіоні є проблема знищення річки Дніпро. Люди не можуть пити чисту воді з під крану. З кожним роком все більше онкохворих дітей. І це вже не тільки наслідки Чорнобиля а, на жаль, наслідки забруднення і екологічної небезпеки, — додає Тетяна Бодун.

Партія витупає за повний контроль місцевих жителів над всіма рішеннями, які приймаються в місцевих ОТГ. Річки, ставки, озера, балки, пасовища мають належати тільки місцевим громадам. І доступ до них має бути у всіх, а не тільки у примарних орендарів.

В нас полезахисні смуги не мають балансоутримувача і користувача. Тому, справи стосовно  незаконної вирубки дерев, «розвалуються» в судах бо немає постраждалої сторони. Ми вважаємо, що полезахисні смуги повинні бути передані під контроль територіальних громад або вищих органів місцевого самоврядування, — говорить Дмитро Буркота.

Серед представників Партії Зелених України в Запорізькій області є науковці, екологи, освітяни, медики, керівники державних установ, громадські діячі. Їх об’єднують амбітні цілі і головна мета — перехід на єдино правильну модель розвитку: «тільки екологічне безпечне може бути економічно доцільним».

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор ЗНУ Олександр Гура прийняв рішення балотуватись до Запорізької міської ради саме під стягами Партії Зелених України, в першу чергу для того, аби змінити ситуацію в місті.

— Ситуація навколо є токсичною. Ця простежується на інформаційному рівні, в повітрі, воді, соціальних і суспільних відносинах. Це потрібно змінювати! Ми не даємо обіцянок, яких не виконуємо. Ми хочемо жити в демократичному суспільстві і дихати чистим повітрям на повні груди. Ми йдемо працювати, щоб використати свій досвід на благо рідного краю”, — підкреслив Олександр Гура.

Партія Зелених є повноправним учасники європейського процесу, бо у 2004 р. був підписаний документ про створення Європейської Партії Зелених. Як зазначив Голова Партії Зелених України Віталій Кононов, наразі перед ними багато викликів.

—  Повинна прийти нова сила, яка скаже що так далі не можна жити. Ми повинні взяти місцеву владу, щоб показати, як зробити так, щоб люди відчували що це їх країна і хотіли тут жити, а не виїжджати за кордон, — зазначив Віталій Кононов.

Серед основним принципів Партії Зелених України: збільшення площі зелених насаджень, очищення водойм, реформування системи екологічного оподаткування, створення місцевих потужностей сортування сміття, а також збереження сільськогосподарського потенціалу та доступна освіта і гідне працевлаштування.

Источник: https://subbota.ua/news/122141/podolannya-ekologichnih-problem-pochina%d1%94tsya-z-misczevih-gromad-parti%d1%97-zelenih-ukra%d1%97ni

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top