Поліція взялась за справу про порушення прав запорізьких дітей у львівському притулку – що говорять

Поліція взялась за справу про порушення прав запорізьких дітей у львівському притулку – що говорять

Розпочали розслідування через порушення прав запорізьких дітей у львівському притулку

Львівська поліція розпочала розслідування у справі знущання над запорізькими дітьми у притулку. Про це повідомили у поліції Львівської області.

Читайте також: Алея спогадів, резонансні справи, План Перемоги, опалення — важливі події тижня у Запоріжжі та області

Нагадаємо, що під час моніторингового візиту до дитячого притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА виявили низку жахливих порушень. Зокрема, дітей поміщають в ізолятор як покарання. Відомо про факт перебування там дітей протягом 5 днів. Адміністрація закладу пояснила це тим, що діти симулюють хворобу, аби не йти до школи.

Чимало дітей перебувають у притулку понад встановлений термін – 90 днів. Деякі вже більше 2-х років живуть у закладі. Лікарі притулку здійснюють медичну практику без ліцензії, що є грубим порушенням.

Поліцейські зазначили, що під час моніторингу соціальних мереж виявили публікацію, у якій йшлось про порушення прав дітей в одному з дитячих притулків на Львівщині. У зв’язку із цим слідчі поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за статтею — незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Санкція цієї статті передбачає покарання — обмеження або позбавлення волі на строк до пʼяти років.

Але за словами завідувачки притулку Світлани Гаврилюк, інформація про порушення, яку опублікував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, непідтверджена. Про це повідомили у «Суспільному».

За даними Омбудсмана з прав людини, діти перебувають у притулку понад встановлений термін (90 днів), лікарі працюють у притулку без ліцензії, а також вихованців поміщають в ізолятор як покарання. Світлана Гіврилюк розповіла, що у притулку немає власних лікарів, а ізольовували тих дітей, у яких могли бути віруси.

«Ми не маємо ліцензії, ми не приватний заклад. Ми не займаємось лікуванням. В мене є лікар-педіатр. Коли в дитини є якесь відхилення по стану здоров’я, вона її ізольовує, бо які віруси в нас ходили — дитина має бути ізольована. Може це кишкова паличка, а може якийсь вірус», — повідомила завідувачка притулку.

У повідомленні Дмитра Лубінця також йдеться про те, що лише чотири дитини з 44, які покинули притулок у 2023 році, потрапили до патронатних сімей. Під час брифінгу начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис розповів, що з початку повномасштабного вторгнення притулок прийняв понад 400 дітей з окупованих територій.

«Цього року усиновлення становило одну дитину, під опіку — сім дітей, дитячі будинки сімейного типу — чотири дитини, тимчасово влаштовано в сім’ї родичів сімох дітей, в біологічну сім’ю повернуто чотири дитини», — зазначив Володимир Лис.

Наразі у притулку перебуває 23 дитини віком від 3 до 18 років. Львівська ОВА очікує на звіт щодо перевірки.

Раніше ми писали, скільки дітей в Запорізькій області ходять до школи. Іван Федоров зустрівся з батьками запорізьких учнів, щоб обговорити майбутнє шкільної освіти в Запоріжжі та області.

Також ми писали, що Запоріжжя має один з найгірших рівнів інклюзивності серед великих міст України. За результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», лише 3% українців вважають високим рівень інклюзивності у своїх містах. Натомість переважна більшість громадян вказує на катастрофічну недоступність.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top