Понад 60% переселенців не знають яким чином голосувати на виборах Президента

Не зважаючи на те, що до президентських виборів залишилось менш як два місяці, процедура голосування залишається не зрозумілою для частини виборців. За даними соціологів понад 60% переселенців не знають яким чином голосувати. А штучно створені владою бар’єри стали причиною відмови переселенців від участі у виборах.

Насправді ж, процедура голосування для внутрішньо переміщених осіб є спрощеною. Про це розповіла переселенка з Донецька Марія Будяк, яка разом з журналістами пройшла цю процедуру. Отже, щоб проголосувати на виборах, переселенці з Донбасу і Криму мають прийти у відділ ведення Держреєстру виборців того населеного пункту, в якому будуть голосувати, та написати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Для подачі заяв потрібен тільки паспорт, в якому вказана домашня адреса на тимчасово непідконтрольній території. Заяву необхідно подати до 25 березня поточного року.

Держреєстр у свою чергу має розглянути документ невідкладно, і за цими результатами видати людині посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Під час зустрічі з переселенцями, Вілкул наголосив, що держава має подбати про людей, які через війну втратили все. Зокрема, опозиціонер вимагає від парламенту негайно розблокувати 20 законопроектів з соціальної підтримки переселенців, які він зареєстрував разом з однопартійцями.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/ponad-60-pereselentsiv-ne-znayut-yakim-chinom-golosuvati-na-viborah-prezidenta/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top