Попри війну: запоріжцям розповіли про профілактику неприємної хвороби

Одне з найрозповсюдженіших новоутворень у людини викликає група вірусів, яка містить в собі понад 120 типів. Частина з них безпечна та не потребує лікування, інші ж стають причиною серйозного захворювання, яке вимагає тривалого лікування.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар в Запорізькій області Тарас Тищенко.

За словами лікаря, найчастіше зараження вірусом папіломи відбувається через генітальний, оральний чи статевий контакти. Він передається під час пологів від матері до дитини, або навіть під час прийому ванни з інфікованою дорослою людиною.

«Ці захворювання можливо профілактувати за допомогою своєчасної імунізації. Підлягають вакцинації підлітки у віці 9-13 років, до початку статевого життя. Щеплення дозволить захистити їх від раку порожнини рота, горла та статевих органів», — повідомив Тарас Тищенко.

В Україні використовують вакцини «Церварикс» та «Гардасил». Вакцинацію від вірусу папіломи людини відносять до категорії «Рекомендовано», тому вона проводиться виключно на комерційній основі. Препарати доступні в аптечній мережі, або в спеціалізованих центрах.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/popry-viynu-zaporizhtsiam-rozpovily-pro-profilaktyku-nepryiemnoi-khvoroby.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top