На цій ділянці вже сталося 11 аварій
Спеціалізований підрозділ «Водоканалу» продовжує роботи з заміни аварійної ділянки водопроводу в Олександрівському районі, що проходить по проспекту Соборному від вул. Академіка Амосова до річки Мокра Московка. Про це повідомили на сайті Запорізької міської ради.
Читайте також: Південь Запорізької області може залишитися без води – в чому причина
Ця ділянка водогону експлуатується вже близько 60 років, забезпечуючи водою до 5 тисяч мешканців одразу двох районів міста – частини Олександрівського та Комунарського. Зокрема багатоповерхові житлові будинки та приватний сектор.
До водопроводу під’єднанні 4 промислові підприємства, автовокзал, пожежна частина, АЗС та інші об’єкти міської інфраструктури.
Через тривалий термін експлуатації та пролягання водопроводу поблизу водойми в насичених вологою піщаних ґрунтах щорічно зростає кількість аварійних ситуацій.
За останні 5 років на цій ділянці водоводу було зареєстровано 11 витоків, що призвело до втрати близько 3,4 тис. куб. м питної води. Окрім того, щоразу доводилося відновлювати тротуари, які були залиті водою.
«Аварійний стан водопроводу може призвести до підтоплення довколишньої багатоповерхової забудови та їх часткового руйнування.
Наразі наше підприємство власним коштом проводить заміну найбільш аварійної частини водопроводу протяжністю 142 м. Вона складається з двох ділянок старих труб: чавунної (діаметром 300 мм) та сталевої (376 мм)», — розповів начальник управління капітального будівництва та ремонтів КП «Водоканал» Олександр Каведяєв.
Працівники «Водоканалу» прокладають новий поліетиленовий трубопровід методом санації — у старий водогін буде заведено новий з гарантією експлуатації понад 50 років. Також у плані ремонту заміна засувки діаметром 300 мм, монтаж залізобетонного колодязя та відновлення дорожнього полотна і тротуару.
Вже до кінця поточного місяця усі роботи планують завершити. А на період ремонту споживачів з цього водопроводу приєднали до іншого.
Також ми писали, що у Запоріжжі побудували нові повітряні лінії електропередач. Під час будівництво фахівці демонтували понад 380 електроопор застарілої конструкції та встановили сучасні, стійкіші до впливу навколишнього середовища та механічних ушкоджень.
Джерело