Повернення ветеранів до цивільного життя: досвід металурга з Запоріжсталі

Про шлях повернення до цивільного життя – розказав захисник-металург з Запоріжжя
Валентин Міхов, майстер дільниці вдування пиловугільного палива доменного цеху Запоріжсталі, – досвідчений виробничник, близько 12 років присвятив роботі на комбінаті. Починав роботу на підприємстві машиністом конвеєра. З 25 лютого 2022 року чоловік добровольцем став на захист України.

«На той час у мене вже було троє дітей, я мав всі законні підстави для відстрочки та виїзду за кордон. Але хіба я міг? Коли ворог підступно атакує, вбиває мирних українців, руйнує долі людей, рівняє з землею наші міста, стрімко наближається до домівок – я не міг стояти осторонь. Забезпечив родину усім необхідним, швидко облаштував їм укриття та забезпечив продовольчими запасами, і пішов до центру комплектування», – згадує Валентин.

Повернення ветеранів до цивільного життя: досвід металурга з Запоріжсталі

Разом з побратимами Валентин виконував бойові завдання у складі стрілецького батальйону на Авдіївському та Оріхівському напрямках. За словами захисника, неабияку підтримку під час служби він відчував від рідного колективу.

«Ми постійно були на зв’язку, наскільки це було можливо. Ділився своїми фронтовими буднями, а вони мені розповідали, як живе Запоріжсталь, як вони працюють. Це дуже підтримувало, давало мені сили робити те, що маю, давало віру в те, що я повернуся на роботу», — каже захисник.

Допомагали колеги не лише словом, а й ділом – передавали амуніцію, різне приладдя, яке було потрібне, смаколики, теплі речі та багато іншого.

Металург понад рік боронив Україну на передовій. А зараз він, після демобілізації за сімейними обставинами – знову у колективі металургів, продовжує підтримувати комбінат та економіку України. Запоріжсталь допоміг адаптуватися до цивільного життя, тут працюють програми підтримки співробітників, що мають бойовий досвід.

Повернення ветеранів до цивільного життя: досвід металурга з Запоріжсталі

«Звісно, знадобився деякий час, щоб повернутися до роботи. Комбінат дав мені час на невелику реабілітацію, а згодом я вийшов вже на робочі зміни. Перечитав інструкції, оновив свої навички, згадав деякі забуті знання – і приступив до роботи. І я дуже радий знову бути серед рідних колег, які стали для мене другою родиною. Радий бути там, де на мене чекали», — зазначив запоріжсталівець.

Запоріжсталь та інші підприємства Групи Метінвест сьогодні є активними учасниками процесу підтримки та реінтеграції ветеранів, адже велика кількість працівників з підприємств групи мобілізована до лав ЗСУ, а частина з них вже повертається з війська. Основне завдання у цьому напрямі – повернути людей, допомогти їм з адаптацією, та сприяти розвитку ветеранського бізнесу.

До роботи на комбінаті «Запоріжсталь» після повернення з фронту стали близько 200 ветеранів. Для їх комфортної адаптації на підприємстві діють програми з психологічної підтримки, фізичної реабілітації та оздоровлення, юридичні консультації тощо.

Співробітники з бойовим досвідом по поверненню на підприємство можуть пройти навчання чи перекваліфікацію. Також підготовку до зустрічі героїв проходять і колективи – для них розроблені спеціальний відеокурс зі взаємодії. У майбутньому планується створення ветеранських спільнот для комфортнішої адаптації до нового життя.

Також ми писали, що у Запоріжжі триває проєкт з реабілітації ветеранів «Вільні хвилі», започаткований олімпійським призером Денисом Силантьєвим. Наразі у ветеранів та військовослужбовців з Запоріжжя є можливість долучитися до участі у ньому. Пілотний проєкт триватиме три місяці та на першому етапі охопить 100 учасників.  Зазначимо, що усі заняття – абсолютно безкоштовні для кожного ветерана чи військовослужбовця. Більше інформації щодо запису на тренування з плавання за телефоном +380 73 444 19 27.

Фінансову підтримку проєкту «Вільні хвилі» у Запоріжжі забезпечує компанія Метінвест в координації з комбінатом «Запоріжсталь» та ГО «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій».

Share this post

нет
scroll to top