Повістки на блокпостах: юрист пояснив законність таких дій

В Україні не визначено спеціальних місць, де можуть видавати повістки, тому їх можуть втдавати в громадських місцях. Зокрема, на вулиці, біля магазинів, державних установ. Але це мають робити уповноважені особи.

Про законність повісток на блокпостах розповів адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич в коментарі РБК-Україна.

З прийняттям нового закону про мобілізацію у громадян виникають нові обов’язки. Якщо до прийняття цього Закону форма і зміст повістки визначались Постановою Кабінету Міністрів України, то зараз обов’язкові реквізити повістки передбачили законом, зауважує Антон Маринич.

У повістці про виклик до ТЦК та СП зазначаються:

прізвище, ім’я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка; найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку; мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки; місце, день і час явки за викликом; підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку; реєстраційний номер повістки; роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

З обов’язкових реквізитів прибрали «Розпорядження відповідного ТЦК та СП про оповіщення», що по суті спрощує оформлення такої повістки, зауважує адвокат. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/povistki-na-blokpostah-yurist-poyasniv-zakonnist-takih-dij/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top