Пояснення МОЗ: швидка допомога виїжджає навіть під час комендантської години

Навіть в умовіх війни екстрена медична допомога працює цілодобово, але є нюанси

Затримати виїзд карети швидкої допомоги може оголошення повітряної тривоги. А не відбутися він може, якщо в районі ведуться інтенсивні обстріли. Таке роз’яснення надають в Міністерстві охорони здоров’я України.

— «Швидка» продовжує працювати цілодобово і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години, — відзначають в МОЗ. — Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги. Телефонувати на номер «103» варто за невідкладних станів та таких, що загрожують життю та здоров’ю людини й можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.

Після надходження дзвінка саме диспетчер приймає рішення щодо подальших дій. При наявності названих вище підстав, до пацієнта направляється бригада. Якщо ж загрози життю немає, то консультація може бути надана телефоном. Рішення щодо необхідності госпіталізації ухвалює лікар бригади «швидкої» на основі наявних симптомів в конкретної людини.

— Слід зауважити, що бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. До прикладу, за оголошення повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригад «екстренки», — наголошують в МОЗ. — Крім того, на жаль, в умовах активних бойових дій «швидка» може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану «червону зону», коли можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли. Тому громадянам варто бути уважними й не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а за можливості евакуюватись із зон, де тривають інтенсивні обстріли. Адже перебуваючи у безпеці ви зменшуєте навантаження на лікарів та роботу екстрених служб.

Читайте також: Пацієнтів Запорізького військового госпіталю консультують навіть іноземні спеціалісти

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение Пояснення МОЗ: швидка допомога виїжджає навіть під час комендантської години появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zdorovye/poyasnennya-moz-shvidka-dopomoga-viyizhdzhaye-navit-pid-chas-komendantskoyi-godini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top