У Запоріжжі продовжують комплексну програму з впровадження методики хібукі у школах, профінансовану Метінвестом
У Запоріжжі продовжується міжнародний проєкт психологічної допомоги «Хібукі-терапія». Його реалізують спільно громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій», Група Метінвест та Запоріжсталь у партнерстві із департаментом з освіти та науки, а також департаментом з питань ветеранської політики Запорізької міської ради.
Читайте також: Вода лікує — ветерани із Запоріжжя поділилися враженнями від проєкту «Вільні хвилі»
Хібукі-терапія — це ізраїльська методика, яка дозволяє покращити психоемоційний стан дитини, що наразі є дуже актуальним питанням в Україні та Запоріжжі зокрема. «Хібукі» в перекладі з івриту – обійми. Тобто Хібукі – це собака-обіймака, створена таким чином, аби обхопити своїми обіймами дитину та дати їй відчуття довіри і захищеності водночас. Саме це є ключиком до розкриття переживань малечі, співчуття та встановлення діалогу з маленьким пацієнтом.
Цього разу спеціалісти провели чотири заняття з дітлахами — малювали песика Хібукі під парасолькою, з якої випадає те, що дарує позитивні емоції.
Такі завдання і власне пес Хібукі – це розробка ізраїльської психологині. Її методика роботи як ніколи актуальна для малечі, яка живе у прифронтовому місті.
«Такі проєкти, програми психологічного здоров’я, є надважливими. Вони створюють безпечне середовище, в якому зараз знаходяться діти. Вони сприяють виробленню звичок до подолання стресу самостійно, до адаптації до складних життєвих обставин, до саморозвитку дитини», — зазначила Олена Швець, директорка Департаменту з питань ветеранської політики Запорізької міськради.
Учасники проєкту – діти захисників та ветеранів війни, а також вимушені переселенці. Методика полягає в тому, щоб обіймати іграшку та перекладати на неї своє переживання і страхи. Малеча від занять була у захваті. За малюванням діти думали не лише про себе, а і про рідних. Задоволені і батьки, які вже бачать результати Хібукі-терапії.
«За другим заняттям помітила вже те, що дитина стала менше реагувати на обставини, які ми зараз переживаємо усі у місті. Ми тому і пішли сюди. Наша дитина була зажата і не хотіла робити уроки, всі ці тривоги дуже нас турбували, а от уже за третій, за четвертий раз я бачу такий реальний ефект», — зазначила Ольга Юдицька, мати учасника проєкту «Хібукі-терапія» у Запоріжжі.
Авторка Хібукі-терапії — ізраїльтянка Дафна Шарон-Максімов. Протягом місяця жінка допомагала українським освітянам оволодіти унікальною методикою.
Нагадаємо, що цьогоріч на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» проходило навчання з методики Хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя. Навчання для них організувала Група Метінвест та комбінат Запоріжсталь. По закінченню навчання вчителі та психологи отримали сертифікати та терапевтичну іграшку у вигляді собаки, яка є основним інструментом терапії.
Джерело