Позиція Мінреінтеграції: Отримання російських паспортів на окупованих територіях — це злочин

Мешканців окупованих територій застерігають від отримання паспортів країни-агресора

В окупованих населених пунктах триває видача російських паспортів. В Мінреінтеграції попередили, що це є злочином проти України.

Зі зброєю небезпечною як ракети порівняла російські паспорти та референдуми віце-прем’єр-міністр України, очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За її словами, для протидії окупації потрібно зайняти жорстку позицію до цих двох «моментів».

— Маємо чітко сказати: це злочин проти нашої держави! — наголосила Ірина Верещук. —  Щодо отримання паспортів юристи кажуть, що можуть бути певні дуже невеликі виключення. Наприклад, отримання паспорта, щоб переїхати на підконтрольну Україні територію. Але засадничо, будь-яке отримання українським громадянином (незалежно від мотивів) паспорта держави-агресора має розглядатись як злочин. Ми маємо донести це до громадян, які знаходяться зараз під тимчасовою окупацією. Розумію, що це жорстко, але йдеться про існування української держави.

В коментарях українці з одного боку погоджуються з позицією віце-прем’єр-міністра. З іншого наголошують, що паспорти мешканці окупованих територій отримують переважно через тиск. Адже без цих «папірців» окупанти погрожують не платити пенсії та не надавати інші види допомоги. І хоча Україна не відмовляється від своїх зобов’язань в цій частині, не на всіх територіях є можливість отримувати такі виплати.

Як повідомляла «Індустріалка», на початку липня в курортному Бердянську вперше було видано російські паспорти. До того цю процедуру розпочали в Мелітополі.

Читайте також: На цьому тижні у Запоріжжі відкриються центри допомоги для мешканців трьох районів

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Сообщение Позиція Мінреінтеграції: Отримання російських паспортів на окупованих територіях — це злочин появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pozitsiya-minreintegratsiyi-otrimannya-rosiyskih-pasportiv-na-okupovanih-teritoriyah-tse-zlochin

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top