Працівники запорізького підприємства розповіли, як їм вдається досягати найкращих виробничих показників — фото

До 87-річчя ПрАТ «Запоріжкокс» нагородили колектив цеху уловлювання

Завтра, 15 квітня, ПрАТ «Запоріжкокс» святкуватиме 87-му річницю з дня заснування. Саме в цей день 1934 року на коксовій батареї №1 випустили перший кокс.

Незважаючи на довгу історію існування, ПрАТ «Запоріжкокс» можна з упевненістю назвати сучасним підприємством. Його цехи регулярно модернізують, закуповуючи нове обладнання та оновлюючи виробничі ділянки. Саме це робить виробництво коксу не лише продуктивним, а й сучасним і екологічним.

Вагомий внесок у підвищення ефективності виробництва «Запоріжкоксу» вносить цех уловлювання. У 2020 році його працівники досягли найкращих виробничих і фінансових показників. Вони успішно виконали всі поставлені виробничі завдання, скоротили витрати і модернізували потужності.

запоріжкокс

Крім цього, цех уловлювання реалізував унікальний для України проєкт — встановлення високовольтного частотного перетворювача для електропостачання нагнітачів коксового газу машинного залу. Дана модернізація дозволила знизити витрати електроенергії на 1 млн 400 тис. кіловат. Економічний ефект склав 90 тис. доларів на рік. Встановлення частотного перетворювача також забезпечила плавність запуску нагнітачів коксового газу і збільшила міжремонтний період їхньої роботи.

Про те, як цеху вдається досягати таких успіхів розповів його начальник Максим Шаповалов.

— Наш цех — це серце заводу. Ми займаємося переробкою продуктів коксування і очищенням коксового газу від хімічних елементів. Від роботи нашого цеху залежить не лише робота всього підприємства, а й комбінату «Запоріжсталь», бо наш очищений коксовий газ використовують для доменних печей.

Запорука нашого успіху, на мою думку, — це добросовісність, відповідальність та цілеспрямованість. Для досягнення вищих результатів ми маємо викладатися на всі 100% та по-справжньому любити свою роботу. Всі ці якості є у працівників цеху уловлювання. У 2020 році нам вдалося досягти найвагоміших результатів з операційних поліпшень серед всіх підрозділів підприємства. Реалізація заходів щодо зниження витрат принесла цеху економічний ефект у 16 мільйонів гривень. Окрім встановлення частотного перетворювача, в 2020 році ми провели ремонт первинного газового холодильника і замінили ділянку газопроводу коксового газу від первинних газових холодильників до машинного залу. Це дозволило покращити ступінь очищення коксового газу від нафталіну, що позитивно вплинуло на роботу цеху сіркоочищення, — зазначив начальник цеху уловлювання ПрАТ «Запоріжкокс» Максим Шаповалов.

запоріжкокс

На сьогодні цех уловлювання «Запоріжкоксу» налічує 108 робітників. За вагомий внесок у підвищення ефективності виробництва і з нагоди 87-річчя «Запоріжкоксу» весь колектив отримав нагороду від керівництва.

«Люблю свою роботу, бо вона важлива»

Як розповідають співробітники цеху уловлювання, працювати на «Запоріжкоксі» їм подобається. Особливо приємним для них є усвідомлення важливості власної праці.

— На «Запоріжкоксі» я працюю з 1997 року. Свій трудовий шлях починав слюсарем-ремонтником, зараз займаю посаду майстра з ремонту обладнання. До моїх обов’язків входить ремонт і обслуговування всього обладнання в цеху. Хоч обладнання і складне, і його дуже багато, свою роботу я люблю. Перш за все за те, що вона важлива. Адже від мене залежить робота обладнання, яке обслуговує весь цех. Якщо воно буде безперебійно працювати, то і всі виробничі задачі будуть виконуватися вчасно, — зазначив майстер з ремонту обладнання ПрАТ «Запоріжкокс» Андрій Панасейко.

запоріжкокс

Подобається майстру цеху уловлювання і те, що робота на підприємстві гарно та своєчасно оплачується. Є у всіх працівників і широкий соціальний пакет. Саме тому Андрій Панасейко порадив влаштуватися на «Запоріжкокс» своїй доньці. За підтримки батька дівчина працює інженером у коксовому цеху.

— На «Запоріжкоксі» вже чотири роки поспіль працює моя донька. Зараз вона заочно здобуває освіту та працює інженером з ремонту у коксовому цеху. Скажу чесно, обрати таку професію їй порадив я. Але влаштовувалася на роботу донька сама. Їй вдалося успішно пройти співбесіду і потрапити до служби постачання. Через деякий час вона перейшла в цех. Минулого року вона брала участь та стала кращою в програмі «Молоді лідери Метінвесту». Мені дуже подобається, що підприємство дає для молоді можливість поєднувати навчання і роботу. Завдяки цьому з юних років люди можуть і зарплату гарну отримувати, і йти вверх кар’єрними сходами, — зазначив Андрій Панасейко.

Нагадаємо, цього року Група Метінвест, до якої входить «Запоріжкокс», святкує своє 15-річчя. Компанія впроваджує на своїх підприємствах масштабні інвестиційні програми, системно покращує соціальний пакет для робітників, реалізує соціальні та екологічні проекти для міста і городян.

Раніше «Индустриалка» повідомляла, що на «Запоріжкоксі» модернізують коксовий цех. На початку 2021 року там ввели в експлуатацію нове обладнання вартістю 40 млн гривень.

Читайте також: Запорізьке підприємство вперше почало поставляти продукцію річковим транспортом

Фото автора

Сообщение Працівники запорізького підприємства розповіли, як їм вдається досягати найкращих виробничих показників — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pratsivniki-zaporizkogo-pidpriyemstva-rozpovili-yak-yim-vdayetsya-dosyagati-naykrashhih-virobnichih-pokaznikiv-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top