Працювати не можна йти: що таке фріланс та кому він підходить

Аліна Байбакова 12 років працює дизайнером штор, гардин та іншого домашнього текстилю. Спочатку була працівницею салону, а чотири місяці тому стала фрілансером. Аліна каже, що зараз має і більше часу займатися саморозвитком та підвищувати професійний рівень. А от заробіток поки що менший, ніж був на постійній роботі. Поки стає у нагоді багаторічний досвід праці в салоні. Саме на фрілансі дівчині прийшли на допомогу і вміння організувати свій робочий простір та час, знаходити підхід до клієнта та прислухатись до його побажань.

Нещодавно працювати на фрілансі розпочав і дизайнер-ілюстратор Семен Прозоров. Ще з 12 років, хлопець розпочав пошуки себе. Зараз вже хлопець зареєструвався як фізична особа-підприємець, сплачує податки, але при цьому, одним з основних мінусів фрілансу вважає відсутність стабільності.

Але є люди, для яких фріланс не став можливістю відчути свободу та зростати професійно. Олексій Попов кілька років працював інженером-програмістом на заводі. Після цього мав семирічний досвід роботи фрілансером. Пропрацювавши два роки вдома, Олексій вирішив орендувати офіс. Ще п’ять років Олексій працював на фрілансі в орендованому приміщенні. Згадує – «в цей час не міг добре розвиватися у своїй сфері діяльності. Зараз знову влаштувався у фірму зі стабільним графіком та заробітком.

Саме професійний розвиток та зростання стають для одних – мотивацією на фрілансі, а для інших – навпаки, каменем спотикання. У будь-якому випадку, людина, яка хоче займатися фрілансом, має бути відповідальною, послідовною, комунікабельною та стійкою до стресів. А головне — вміти правильно поставити мету та докладати максимум зусиль для її досягнення.

Здебільшого, вакансії фрілансу пропонують на різноманітних біржах та сайтах з пошуку роботи. І часто фрілансери працюють не офіційно. Тим не менш, у людини є можливість зареєструватися, як підприємець, щоб мати певні гарантії.

Фріланс – це не панацея, яка допоможе одразу мати високий заробіток та купу вільного часу. Якщо ви обираєте для себе такий вид роботи, будьте готові до труднощів. Складно може бути як морально, так і матеріально. І колективна відповідальність тут відсутня. Але, якщо ви впевнені в своїх силах, доведіть це, в першу чергу, собі.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут:»https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram:»https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram:»https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook:»https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/pratsyuvati-ne-mozhna-jti-shho-take-frilans-ta-komu-vin-pidhodit/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top