Генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко відповів на актуальні питання студентської молоді
У хабі громадської організації «Платформа спільних дій» відбулася зустріч генерального директора комбінату «Запоріжсталь» Олександра Мироненка з обдарованою студентською молоддю. На захід прийшли десятки молодих студентів технічних спеціальностей, які за свої здобутки отримують стипендії від Групи Метінвест. У форматі живого діалогу вони ставили очільнику підприємства хвилюючі питання та ділилися власними ідеями щодо розвитку металургійної галузі.
Молодим співробітникам — великий спектр можливостей
Однією з найважливіших тем, якою цікавилися студенти, було працевлаштування на комбінат «Запоріжсталь», або на інші підприємства Метінвесту. Адже Метінвест давно зарекомендував себе як відповідальний та перспективний роботодавець. Перш за все, випускники вишів прагнуть працювати на «Запоріжсталі», бо комбінат високо оплачує працю талановитих фахівців, впроваджує сучасні IT-технології, забезпечує соціальний пакет та медичне страхування, а також підтримує вільне середовище, в якому молоді працівники можуть розвиватися, спілкуватися та вільно висловлювати свої думки.
— На комбінаті «Запоріжсталь» діє широка програма підтримки молодих спеціалістів, яка включає ряд корисних ініціатив. Яскравим прикладом серед них є програма молодіжного кредитування. Якщо у молодого співробітника виникла якась побутова проблема, комбінат може надати йому безвідсотковий кредит до 50 тисяч гривень. Матеріальне заохочення має і молодь, яка в перший рік після працевлаштування зарекомендувала себе як сумлінні і відповідальні працівники та не отримали жодного зауваження. Таким співробітникам ми виплачуємо премію у розмірі 400 доларів. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб до нас йшла працювати молодь, залишалася на своїх робочих місцях та просувалася вверх кар’єрними сходами, — підкреслив Олександр Мироненко.
Великі можливості комбінат пропонує і в кар’єрному розвитку.
— Якщо молодий спеціаліст гарно виконує свою роботу, пропонує власні проєкти для модернізації виробництва, бере активну участь у заходах комбінату, то у нього є всі шанси отримати вищу посаду. І вік цьому не перешкода. Для прикладу приведу начальника цеху холодної прокатки тонкого листа. Йому всього лише 35 років. Це достатньо молодий вік для такої посади. Але при підвищенні враховуються лише виробничі показники, — зазначив Олександр Мироненко.
За досвідом – на практику чи стажування
Багато студентів скаржаться, що знайти офіційну роботу їм заважає відсутність досвіду. Особливо це дається взнаки під час карантину, коли роботодавці обмежують прийом нових співробітників. Через це студенти старших курсів, які незабаром отримають диплом, поцікавилися у генерального директора «Запоріжсталі», чи можливо отримати роботу на підприємстві без досвіду роботи.
— Під час навчання в університетах чи професійно-технічних училищах студенти мають можливість проходити на «Запоріжсталі» виробничу практику. Так вони можуть познайомитися з підприємством та наживо побачити і стати частиною виробничого процесу. Отримавши базові знання та практичні навички, студенти можуть розраховувати на працевлаштування. Для тих, у кого немає досвіду роботи на металургійних підприємствах, у нас діє програма стажування. На жаль, через карантин вона трохи уповільнилася, але ми плануємо її розширяти, бо ми серйозно налаштовані на залучення молодих спеціалістів, — звернувся до присутніх Олександр Мироненко.
Однак, молоді слід пам’ятати, що перш ніж отримати бажану високу посаду, вони мають не тільки отримати хоча б базове уявлення про структуру підприємства та виробничий процес, а й набути необхідного досвіду.
— Наприклад, що стосується управління охорони праці, то потрапити туди без досвіду теоретично можна, але це небезпечно для інших співробітників. Ви маєте розуміти, що серйозні сфери, які стосуються життя та здоров’я людей, ми не можемо довірити новачкам. Адже в охороні праці мало бути гарним теоретиком, потрібно знати і практику. Тому перш ніж писати правила безпечної поведінки на підприємстві, спочатку треба деякий час пропрацювати безпосередньо у виробничому цеху. Це дасть і самому робітнику потрібний досвід, і вбереже інших людей від небезпеки, — зазначив Олександр Мироненко.
Вигідні умови працевлаштування, можливість проходження практики та оплачуване стажування дуже приваблює випускників вишів. На сьогодні вони складають приблизно 20% з усіх людей, що подають свої резюме на вільні робочі місця «Запоріжсталі».
Металургія завжди буде перспективною
Окрім питання працевлаштування, студентів дуже хвилювали майбутні перспективи металургії. Адже поступово працю людину витісняють машини, а в суспільстві росте попит на інформаційні технології. Тому молодь стурбована, що в майбутньому їхня праця буде просто непотрібною.
Всі ці стереотипи розвіяв генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. Він зазначив, що саме за металургією є майбутнє. Адже без металу не буде ні будівництва, ні новітніх розробок, ні сучасних інфраструктурних об’єктів.
— Металургія – це основа для майбутнього розвитку. Метал завжди буде потрібний і в будівництві, і в сфері інноваційних технологій, і в машинобудуванні. Адже якою сучасною не була б техніка, вона робиться з металу. Тому професія металурга дуже перспективна та має великі можливості для подальшого розвитку, — підкреслив Олександр Мироненко.
Задля реалізації цих можливостей на комбінаті «Запоріжсталь» приділяють дуже велику увагу екологічній модернізації виробництва. З 2012 року підприємство направило на екомодернізацію близько 15 млрд. гривень.
З 2012 року розпочалася масштабна реконструкція агломераційного цеху. Там замінили старі газоочисні установки на потужне сучасне обладнання. Роботи проводилися в умовах діючого виробництва — приблизно раз на рік на одній агломашині запускали нову газоочистку, що суттєво знижує викид пилу в атмосферу.
Кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн-режимі показують ефективність роботи газоочисного устаткування. Система онлайн-моніторингу дозволяє контролювати кінцеву концентрацію викидів шкідливих речовин на виході в атмосферу, а також дає можливість оперативного управління процесом очищення. На сьогодні шість агломашин повністю відповідають європейським стандартам: викиди пилу знизилися на 90%, а сірчистого ангідриду — на 50%.
Всі питання вирішили
Зустріччю з генеральним директором ПАТ «Запоріжсталь» Олександром Мироненком молодь лишилася задоволена. Вони розповідають, що такі заходи допомагають їм чітко усвідомлювати свої перспективи після отримання диплому про освіту.
Були на заході і ті студенти, які змогли вирішити свої особисті питання. Одна з них – студентка 3 курсу інженерного інституту ЗНУ Маргарита Товмасян. Дівчина хотіла проходити виробничу практику на «Запоріжсталі», але викладачі запевнили її, що це неможливо. І саме на зустрічі з генеральним директором підприємства вона змогла отримати омріяне місце практики.
— Я вчуся на спеціальності «Охорона праці». З наступного тижня у мене має розпочатися практика. Її я хотіла пройти саме на «Запоріжсталі», бо це найбільше підприємство нашого міста. Я хотіла побачити виробництво зсередини, оцінити його та, можливо, вирішити для себе, чи хочу я тут працювати. Але керівник практики від університету сказав, що на «Запоріжсталі» не приймають практикантів. Я, звичайно, засмутилася, але вирішила запитати у генерального директора, чому нас не приймають. Виявилося, що в університеті нам надали невірну інформацію, і пройти практику я все ж таки зможу. Дуже дякую за це Олександру Григоровичу Мироненку. Він надав мені контакти, за якими я можу звернутися та оформити всі необхідні документи. Взагалі мені дуже сподобався такий формат заходу. Дуже круто, що ми, звичайні студенти, можемо отримати зрозумілі відповіді на хвилюючі запитання та наживо поспілкуватися з представниками підприємства, — поділилася враженнями від зустрічі студентка Маргарита Товмасян.
Після офіційної частини заходу студентів чекала робота в командах, на чолі яких були представники директорату «Запоріжсталі». Разом вони придумували креативні ідеї та окреслювали головні якості, які мають бути притаманні успішним робітникам.
Нагадаємо, що у цьому році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. І розвиток компанії напряму залежить від її креативних, амбіційних та молодих працівників.
Читайте також: У гарячих цехах «Запоріжсталі» створили максимально комфортні умови для працівників — фото
Фото Олександра Прилепи
Сообщение Практика, стажування та премії: як «Запоріжсталь» заохочує до працевлаштування випускників вишів — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/praktika-stazhuvannya-ta-premiyi-yak-zaporizhstal-zaohochuye-do-pratsevlashtuvannya-vipusknikiv-vishiv-foto
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook