Представники комбінату «Запоріжсталь» поділилися досвідом впровадження екологічних проєктів

Комбінат «Запоріжсталь» взяв участь у Всеукраїнській конференції для студентів-екологів

Комбінат «Запоріжсталь» взяв участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу». Конференція розрахована на студентів-екологів, які хочуть бути в тренді та ефективно працювати після закінчення вишу.

На конференції провідні експерти-практики спільно з головними екологами підприємств України дали відповіді на запитання студентів-випускників, розказали, на які моменти слід вже зараз звернути увагу та поділилися лайфхаками в підготовці себе до практичної діяльності.

Циганок

За словами, президентки Професійної асоціації екологів України Людмили Циганок:

— Професійна асоціація екологів України вперше в Україні ініціювала такий масштабний проєкт, спрямований на обмін знаннями між природоохоронцями-практиками і студентами з різних регіонів. До взаємодії долучилися понад 15 професійних вузів, які готують студентів-екологів. Ми розуміємо, що є великий розрив між знаннями і очікуваннями випускників, вони буквально відірвані від тих реальних вимог, роботодавець буде висувати в сфері охорони довкілля. В них є величезна потреба почути спеціалістів-практиків — тих людей, які знають, як побудована система екологічного менеджменту, екологічної безпеки на підприємствах, — зазначила Людмила Циганок. — Технології розвиваються набагато швидше ніж встигає освіта. Студенти багато що дізнаються тільки тоді, коли вже приходять на підприємство.

В онлайн-конференції взяли участь і представники комбінату «Запоріжсталь». Вони поділилися власним досвідом впровадження екологічних проєктів на підприємстві та досвідом роботи з молоддю.

Холіна

— Ми ділимося своїм досвідом, нашим баченням про те, яким повинен бути еколог. Сьогодні еколог — це не тільки про знання законів і пристрої очисних споруд. Необхідно знати і технології виробництва, щоб визначити можливий вплив на навколишнє середовище. І найголовніше — мало тільки теоретичних знань, потрібні і практичні, — розповіла начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна. — До нас приходять на практику студенти. Вони знайомляться з технологією, вивчають варіанти взаємодії, на власні очі бачать як працюють природоохоронні проекти. Кращих – ми запрошуємо приєднатися до команди «Запоріжсталь».

У нас був досвід, коли кафедра біології ЗНУ запропонувала нам варіанти щодо можливого зниження навантаження на водний басейн, ми перевірили їх. І потім студенти, які брали участь в цьому дослідженні, прийшли до нас на роботу і залишилися. Це приклад того, як теорія з’єдналася з практикою і допомогла у працевлаштуванні, — поділилася Інна Холіна.

Незважаючи на епідемію коронавіруса, на комбінаті триває масштабна екомодернізація. Зараз на підприємстві активно реалізується проєкт з будівництва аспіраційної установки для хвостових частин агломашин.

— «Запоріжсталь» — це унікальний приклад підприємства з багаторічною історією, який йде шляхом трансформації, тобто змінюється, зменшує тиск на довкілля. Це непросто, це такий унікальний кейс, коли ми бачимо з одного боку бажання змінюватись, а з іншого — вміння підібрати інструментарій, організувати системну роботу. Адже є приклади, коли підприємство хайпово, точково реалізувало якийсь проєкт — і на цьому все. Але без системної роботи стійкий розвиток неможливий, — зазначила Людмила Циганок.

Нагадуємо, що з 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень. Найбільші з реалізованих проектів: екологічна реконструкція доменних печей з установкою сучасних аспіраційних систем ливарних дворів і бункерної естакади, будівництво єдиної в Україні лінії солянокислотного травлення в ЦХП-1, введення в експлуатацію комплексу повернення промислово-зливових стоків, а також модернізація аглофабрики.

Читате також: Як запорізькій молоді допомагають обрати перспективну професію

Сообщение Представники комбінату «Запоріжсталь» поділилися досвідом впровадження екологічних проєктів появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/predstavniki-kombinatu-zaporizhstal-podililisya-dosvidom-vprovadzhennya-ekologichnih-proyektiv

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top