Представники Запорізького обласного ТЦК відповіли на поширені питання щодо обліку, відстрочки й бронювання

Предстаники Запорізького обласного ТЦК та СП прокоментували зміни, які сосуються питань військового обліку, проходження служби, підстав для відстрочки від призову по мобілізації.

Роз’яснення надали заступник начальника Запорізького обласного ТЦК та СП Андрій Якунін, начальник відділу військового обліку Запорізького ТЦК та СП Олег Чугуєнко, начальник юридичної служби Запорізького ТЦК та СП Ігор Сніжко.

Як терміни для оновлення данних у ТЦК?

Оновлення даних військовозобов’язаних резервістами та працівниками здійснюється протягом 60 днів з моменту дії закону (з 18 травняя).

Як оновити дані військовозобов’язаному?

Оновити дані можна шляхом особистого прибуття до районних міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Можливо звенутися до центру надання адміністративних послуг або оновити дані за допомогою електронного кабінету військовозобов’язаного Резерв+.

Які документи потрібно мати для оновлення даних?

Потрібно мати паспорт України, ідентифікаційний код, військовий квиток, обов’язково документи про освіту, документи, які підтверджують реєстрацію місця проживання або декларування.

Чи можна оновити дані у ЦНАПі, якщо військового квитка немає?

Ні, якщо військового квитка немає, особі необхідно прибути особисто до РТЦК та СП для його відновлення. Громадянин пише заяву і у встановленому порядку йому видається цей військово-обліковий.

Як оновити дані дистанційно?

Дистанційно оновити дані можна за допомогою електронного кабінету Резерв+. У кого є смартфони, треба скачати застосунок, ідентифікувати себе й перейти в спеціальну вкладку для оновлення даних. Далі протягом нетривалого часу дані оновляться. Якщо не вийшло оновити дані, треба звернутися до РТЦК.

Переваги оновлення даних за допомогою додатку

Перевага оновлення даних за допомогою додатку дійсно є, тому що необхідно немає необхідності прибувати до РТЦК, все можна зробити дистанційно. Оновити дані можна в Україні та закордоном.

Що таке Єдиний державний реєстр Оберіг?

Є закон України про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів, в якому визначається, що Оберіг — це інформаційно-комунікаційна система, призначена для зберігання, збору й обробки інформації відносно військовозобов’язаних. У законі це чітко визначено, які в реєстрі зберігаються персональні та службові дані відносно військовозобов’язаних і резервістів, хто має доступ до даних (посадові особи ТЦК, Міноборони).

Якщо людина має інвалідність або три неповнолітніх дитини, чи потрібно оновлення даних?

Наголошую, що всім громадяни України від 18 до 60 років, незалежно від статуса (інвалідність або троє неповнолітніх дітей) потрібно оновити дані.

Який механізм отримання відстрочки від мобілізації?

Зараз набула чинності нова постанова Кабінету Міністрів щодо порядок призову по мобілізації. Якщо людина хоче отримати відстрочку від мобілізації, їй необхідно зібрати пакет документів, які підтверджують обставини щодо надання відстрочки. Наприклад, це документи про освіту або документи про стан здоров’я. Після цього особа має прибути до ТЦК й написати заяву на голову комісії. Протягом тижня будуть розглянуті документи й особі буде повідомлено, чи має вона право на відстрочку.

Турбуватись про те, що громадянин прийде до ТЦК для оформлення відстрочки, а буде призваний, не треба, все буде вчинено відповідно до законодавства.

Термін дії відстрочки – 90 днів. З вичерпанням 90 днів військовозобов’язаний зобов’язаний оновити свої дані або повідомили про продовження відстрочки. До цієї категорії не належать особи, які заброньовані, вони не звертаються до комісії, в них інший порядок отримання відстрочки; а також особи, які є інвалідами – їм не треба буде потім повторно знов звертатись до комісії після оформлення відстрочки.

Як відбулися зміни щодо бронювання?

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів, в якій внесено зміни. Всі військовозобов’язані, які мали відстрочку, визначену за наказом Мінекономіки, мають продовження встрочки ще на 1 місяць. Згідно з новим порядком всі працівники силових структур (органи національної поліції або наприклад державної служби надзвичайних ситуацій) зобов’язані стати на військовий облік.

Чи повинні оновлювати дані юнаки до 25 років?

В законі чітко написано, що громадяни України від 18 до 60 років повинні оновити дані, не залежно від віку. Особи, які не досягли 25-річного віку, призову під час мобілізації не підлягають, навіть якщо вони пройшли базову військову підготовку.

Чи підлягають мобілізації громадяни, у яких дружина, мати або батько мають інвалідність третьої групи?

Раніше ця категорія підлягала наданню відстрочки, але на теперішній час це стосується лише лише дружин, які мають інвалідність 3 групи, які мають одночасно онкологічне захворювання, мають відсутність якогось органу.

Які є поважні причини для неприбуття за повісткою?

Хвороба, стихійне лихо або військові дії, які об’єктивно перешкоджають з’явитись до ТЦК та СП; смерть близьких родичів. Якщо такі обставини мають місце, він зобов’язаний протягом 3 днів повідомити ТЦК про наявність цих обставин будь-яким зручним способом та протягом 7 днів після повідомлення, з’явитись до ТЦК та СП.

Чи планується мобілізація жінок?

Згідно законодавства, жінки, які мають фах медичний або фармацевтичний зобов’язані стати на військовий облік. Інші жінки, якщо вони мають споріднену військо-облікову спеціальність, також можуть перебувати на військовому обліку. Стосовно призову: обидві категорії жінок призову на військову службу під час мобілізації підлягають лише в добровільному порядку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/predstavniki-zaporizkogo-oblasnogo-ttsk-vidpovili-na-poshireni-pitannya-shhodo-obliku-vidstrochki-j-bronyuvannya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top