Президент України назвав у Запоріжжі аргументи, які дозволять розвивати економіку та добробут українців


“Найгірше уже позаду, за 5 років ми зробили все, щоб забезпечити економічне зростання та підвищення добробуту українців в найближчі декілька років”, – сказав Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку в Запоріжжі.

Вчора, 27 лютого з робочим візитом до Запоріжжя завітав Президент України Петро Порошенко. Першу половину дня Глава держави провів у Приморську, де відкривали найпотужнішу в країні вітроелектростанцію. Вже за кілька днів її підключать до Об’єднаної енергетичної системи України, і вона почне виробляти так звану «зелену електроенергію», змінюючи вектор усього енергетичного ринку. “Енергетичний безвіз” – так назвав Президент прагнення України завоювати європейський ринок у цій галузі.

У другій половині дня Петро Порошенко взяв участь в Раді регіонального розвитку, яку анонсували ще на початку року. Разом із керівництвом області та міста, головами об’єднаних територіальних громад на заході обговорили ті економічно важливі напрямки, які планують розвивати в 2019 році.

Петро Олексійович розпочав свій виступ зі слів подяки запоріжцям та пригадав 2014 рік, коли місто та область були під загрозою окупації. Тоді, як зазначив Президент, запоріжці об’єдналися та стали на захист своєї землі, чітко показавши хто господар на цій землі.

У ході виступу Петро Порошенко назвав найбільш перспективні галузі в області та заявив, що Запоріжжя неодмінно має стати регіональним лідером, адже для цього сьогодні є всі можливості.  Зокрема, серед переваг були вказані аграрний сектор та металургія.

Особливу увагу на Раді регіонального розвитку приділили реформі децентралізації та подальшим крокам для її повної реалізації. ЇЇ метою, як зазначив Президент, є розвиток об’єднаних територіальних громад, який зараз дає можливість створення нових точок зростання. Їх  сьогодні знаходять саме на місцях.

«Стратегічна мета децентралізації – зробити регіони активними економічними гравцями, дати самим регіонам створити нові точки зростання», – сказав Глава держави.

За його словами, сьогодні кожен міський або сільський і селищний голова створюють свій інвестиційний клімат. «Боряться з гроші, бо ці гроші залишаться громаді. Мені дуже приємно, що за останні п’ять років ми повернули до життя деякі території, де час зупинився ніби ще у дев’яностих. І тепер мусимо синхронізувати цей час із європейським, вийти на європейські стандарти життя», – сказав він.

«В регіонах є критична маса потрібних для економічного вибуху ініціативних людей, в регіонах є бажання людей отримані від децентралізації можливості реалізувати. Моє послання вам – друзі, дійте. Ви маєте тверду підтримку Президента. Рухайте Запоріжжя і всю Україну вперед», – додав Петро Порошенко.

Фінансові можливості громад, варто зазначити, за 5 років  зросли у декілька десятків разів. Так, власні доходи місцевих бюджетів зросли з 68 мільярдів гривень у 2014 році до 234 мільярдів у 2018 році.

«Наголошую, що це під час війни. У зведеному бюджеті за ці роки частка місцевих бюджетів зросла до 51%», – зауважив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що зростає і розмір державної підтримки місцевого та регіонального розвитку. «Якщо у 2014 році сума становила лише 500 мільйонів, то у поточному році йдеться майже про 31 мільярд. В 62 рази зросла підтримка. Це є моя позиція підтримки вас. І не тому, що я хочу робити вам реверанси, а ми наближаємо громадянина, громаду і владу», – сказав Президент.

Майже кожен виступаючий подякував Президенту за ті можливості, особливо – фінансові можливості, що були передані на місця починаючи з 2014 року. Голови ОТГ , під час доповіді демонстрували інформаційні слайди, щоб показати результати власної роботи та досягнень у кожній окремій громаді.

За 5 років країна зробила справжній прорив і сьогодні темпи наближення України до стандартів ЄС є найкращими серед всіх шести країн східного партнерства. Підґрунтя для економічного зростання та підвищення добробуту українців вже створено. Тож найближчі п’ять років українська влада обіцяє боротися з бідністю незахищених верств населення та створення середнього класу, якого досі в країні не було.

Петро Порошенко зазначив, що першим кроком у цьому напрямку є монетизація субсидій, що стартувала з лютого 2019 року та індексація пенсій, яка розпочнеться уже в березні поточного року. Президент визнав, що найбільше за останні роки в країні постраждали малозахищені верстви населення, зокрема пенсіонери, зараз прийшов час подбати в про них, тим паче, що економічні можливості це дозволяють. Наприкінці офіційного заходу Глава Держави закликав вірити в Україну та долучалися до процесу її розбудови, тоді й розквіт прийде швидше.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-prezident-ukraini-nazvav-u-zaporizhzhi-argumenti-jaki-dozvoljat-rozvivati-ekonomiku-ta-dobrobut-ukrainciv-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top