Вперше за тридцять років існування музею для відвідувачів відчинили двері «таємних» кімнат. Через аварійний стан екскурсії сюди не водять з 96-го року. Та зараз потрохи повертають до життя.
Клавіші зі слонової кістки і бронзова дека. 19-те століття, Вена. Можливо, саме на такому інструменті свого часу музикував у палаці потомок Василя Попова. Супниця і тарілка знайдені на розкопках на території палацу. Комод, шафу для посуду, французький годинник й інші меблі, що колись стояли у палаці, — віддали до музею місцеві жителі.
Із музейних засік дістануть і відреставрують інші меблі того часу. Ними обставлять виставкову залу, що повертатиме крізь століття.
Музейники бояться лишатися тут на самоті, але не через аварійність. Мовляв, у цьому флігелі живе привид священника Іоанна Кронштадського. За однією з версій, Кронштадський дізнався, що у Василя Павловича Попова є позашлюбна донька від гувернантки Кіршау. Поміщик не покаявся у гріху і виставив священника за двері, а невдовзі після того віддав богу душу.
Попереду – можлива велика реставрація. Та більш близькі плани — таємне вінчання у підземеллі Садиби Попова. Таку розвагу планують влаштувати для закоханих на Святого Валентина
Источник: https://tv5.zp.ua/news/prividi-sadibi-popova-inter-ier-xix-stolittja-zasekrecheni-kimnati-shho-prihovuie-pamjatka-u-vasilivci/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=prividi-sadibi-popova-inter-ier-xix-stolittja-zasekrecheni-kimnati-shho-prihovuie-pamjatka-u-vasilivci
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook