Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: що потрібно знати про щеплення від коронавірусу

За словами експертки, не виключено, що робити щеплення доведеться набагато частіше, ніж двічі.

– Це дуже актуальне питання. Гірко говорити, але в країнах, де зробили найкраще для профілактики ковіду і на найвищому рівні, – у них зараз показник захворюваності вищий, ніж перед вакцинацією. Скільки разів і яку ще вакцину застосовувати? Запитань дуже багато, – сказала Наталія Виноград.

Разом з тим, як пояснила експертка, одна з причин цього – особливість нової недуги.

– Проблема остаточно не вивчена. Однак головна гіпотеза сьогодні полягає в тому, що зараз саме цей вірус нас перемагає. Він занадто швидко змінює свої властивості, з’являються генетично нові варіанти. І у нас вже немає в запасі букв грецького алфавіту для їх визначення, – підкреслила Наталія Виноград.

Епідеміологиня додала, що вакцинація – це не панацея і вона не змогла врятувати жодну країну повністю.

– Ми повинні мінімізувати сам ризик зараження. І це головна ідея. Як це зробити, ми знаємо: не ходити туди, де багато людей, чітко і правильно використовувати засоби захисту органів дихання, провітрювати житло і робити вологе прибирання. Так ми знижуємо дозу інфікування, – пояснила експертка.

Наталія Виноград нагадала, що одна з головних особливостей COVID-19 – мультисистемний вплив на органи.

– Це питання постковідного синдрому. Є так званий «тривалий коронавірус», і до нього більш схильні люди, які вже мають відхилення в роботі тих чи інших органів. Наприклад, із хронічними захворюваннями. А лікування при ураженні багатьох органів – дуже тривалий процес, – сказала експертка.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Варто зазначити, подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-shho-potribno-znati-pro-shheplennja-vid-koronavirusu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-shho-potribno-znati-pro-shheplennja-vid-koronavirusu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top