Яким чином постійний стрес, тривога, травма війни та пандемія COVID-19 впливають на темп життя мешканців Донбасу? Як зберегти контроль над ситуацією та рухатися уперед? На ці та інші запитання глядачів відповідала сертифікована гештальт-терапевтка, сімейна психологиня Катерина Вепро.
– Тривога, стрес і постійна загроза життю, звичайно, негативно позначаються на психологічному стані мирних мешканців Донбасу. З часом цей ефект тільки посилюється, зокрема, це також впливає на темп їхнього життя. На перший погляд монотонні та прості речі можуть бути ресурсом для того, щоб рухатися уперед. Людям, які живуть вздовж лінії розмежування, зокрема у сільській місцевості, наприклад, дуже важливо продовжувати вести домашнє господарство, годувати тварин, прибирати та зустрічатися зі знайомими. Тобто робити те, що вони звикли до війни, – розповідає експертка.
Крім того, Катерина Вепро поділилася простими порадами, які допоможуть людям встигнути за швидкістю життя та зберегти контроль над ситуацією.
– По-перше, дуже важливим є планування. Потрібно чітко розуміти те, що ви хочете зробити у найближчий час та не відкладати все на потім. По-друге, це, безперечно, якісний відпочинок. По-третє, іноді нам потрібно сповільнити наш звичайний темп та звернути увагу на дрібні речі, які можуть у нас викликати посмішку. Тобто важливо витримувати цей баланс, – наголосила психологиня.
Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова.
Ви також можете звернутися за допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.
Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитися з історіями людей із Донецької та Луганської областей.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/proiekt-fondu-rinata-ahmetova-podolati-dopomagaie-psiholog-pro-te-jak-vstignuti-za-shvidkistju-zhittja/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=proiekt-fondu-rinata-ahmetova-podolati-dopomagaie-psiholog-pro-te-jak-vstignuti-za-shvidkistju-zhittja
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook