Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: як упоратися із депресією

Експертка розповіла про різницю між поганим настроєм, хандрою та депресією

Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів із надання психологічної допомоги жителям Донбасу. Онлайн-трансляції та вебінари проходять у рамках проєкту «Голоси Мирних. Музей Фонду Ріната Ахметова» на діджитал-майданчиках Фонду. Глядачі можуть поставити експертам запитання, які найбільше їх хвилюють.

Що таке депресія і як з нею впоратися? Як відрізнити депресію від поганого настрою? Як війна на Донбасі та пандемія COVID-19 впливають на психологічний стан українців? На ці та інші запитання глядачів відповідала лікарка-психотерапевт, клінічна психологиня, фахівчиня з кризової психології та подолання травматичного досвіду, координаторка психологічної служби Фонду Ріната Ахметова Альона Лук’янчук. Вона з 2014 року допомагає жителям Донбасу справлятися з негативними наслідками пережитих ними подій.

Експертка розповіла про різницю між поганим настроєм, хандрою та депресією

Експертка зазначила, що мирні жителі Донбасу досить часто стикаються із депресією.

– Люди починають усвідомлювати, що минуле, довоєнне життя, може вже не повернутися. І зараз ця проблема дуже актуальна, особливо у людей похилого віку. Поряд із депресією, у людей, які проживають вздовж лінії розмежування, та переселенців, зустрічаються тривожні розлади, панічні атаки та соматичні захворювання, – поділилася спікерка.

Альона Лук’янчук також розповіла про різницю між поганим настроєм, хандрою та депресією.

– Поганий настрій має короткочасний характер і, швидше за все, ви можете досить швидко переключити свою увагу на інші речі. Хандра має конкретну причину і більш тривала. Зі свого боку депресія характеризується великою кількістю проявів: відсутністю сну, настрою, апетиту, відмовою від спілкування із зовнішнім світом, перманентною фізичною та емоційною втомою.

Експертка розповіла про різницю між поганим настроєм, хандрою та депресією

Також експертка сформулювала рекомендації для людей, які відчувають, що вони перебувають у стані депресії.

– По-перше, треба перестати соромиться того, що ви не в порядку і ви втомилися. По-друге, варто звернутися за допомогою до кваліфікованого психіатра чи психотерапевта. По-третє, спробуйте структурувати своє життя в даному відрізку часу – не вживайте алкоголь, нормалізуйте раціон харчування і режим сну. Адже чим гірше ви почуваєтеся фізично, тим гірше ваш загальний психічний стан, – підсумувала психологиня.

Щоб зрозуміти, чи потрібна вам психологічна допомога, можна пройти тест на сайті Фонду Ріната Ахметова.

Ви також можете звернутися за допомогою до психологів Фонду за телефоном гарячої лінії: 0800509001.

Унікальний Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це безпечний, довірчий простір, де жителі Донбасу можуть розповісти про пережите ними заради майбутнього, заради миру. Ознайомитися з історіями людей із Донецької та Луганської областей, а також залишити свою можна тут.

Читайте также: «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: лікарка розповіла про штам «Омікрон»

Сообщение Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог»: як упоратися із депресією появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/proyekt-fondu-rinata-ahmetova-podolati-dopomagaye-psiholog-yak-uporatisya-iz-depresiyeyu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top