Про виробництво мріяв з дитинства: як молодий працівник зробив кар’єру на “Запоріжсталі”

Як молодий працівник зробив кар’єру на комбінаті «Запоріжсталь»

На комбінаті «Запоріжсталь» Дмитро Жир почав свій трудовий шлях з посади слюсаря-ремонтника. Пізніше його помітили і підвищили до майстра, потім — до помічника начальника цеху. Зараз Дмитро працює заступником начальника копрового цеху з виробництва.

Дмитро Жир

За словами Дмитра, він з дитинства мріяв працювати на великому підприємстві.

— Я навчався в ЗНТУ на спеціальності «колісні та гусеничні транспортні засоби» і наш вуз організував нам зустріч з роботодавцями. На цій зустрічі були присутні і представники «Запоріжсталі». Комбінат на той момент, та й зараз теж, реалізовував програму підтримки молодих фахівців, і я потрапив в цю програму. Студентам, які добре навчалися, пропонували місця на заводі.

На той момент в цеху шлакопереробки (ЦШП) були потрібні люди для обслуговування екскаваторної, бульдозерної техніки. Тобто, якраз за моєю спеціальністю. Так я потрапив на комбінат на посаду слюсаря-ремонтника. Через 4 місяці мене поставили виконувати обов’язки майстра по ремонту обладнання, а в подальшому затвердили на цій посаді.

У ЦШП я пропрацював майстром 2,5 роки. Потім начальник цеху шлакопереробки, напевно, побачив в мені якийсь потенціал. І коли до відділу безперервного вдосконалення набирали людей для контролю виробничих цехів, він запропонував мені перейти туди. Для великих цехів виділявся один куратор. Мені ж дісталося два цехи — ЦШП і копровий. Так я познайомився з копровим цехом, щільно спілкувався з начальником, майстрами, людьми. І коли попередній заступник начальника цеху пішов на підвищення, мене запросили зайняти його місце.

Дмитро Жир

— Що зараз входить у ваші обов’язки?

— Зараз обов’язків багато. Інженерно-технічні працівники на заводі це такі універсальні люди, які крім завдань з виробництва, ремонту, дуже детально вникають в процеси собівартості, витрати ресурсів. Ми все це розраховуємо, контролюємо, щоб забезпечити позитивну динаміку. Займаємося питаннями екології. Комбінат дуже суворо за цим стежить в плані збору і утилізації відходів. Зараз ось новий виклик — пандемія коронавіруса. Щоб уберегти здоров’я людей, ми організовуємо всі необхідні заходи на підприємстві.

— Що вам найбільше подобається в роботі?

— Мені подобається сама робота. Подобається відчувати, що я беру участь у виробничому процесі, додаю свою працю і в результаті можна побачити якийсь ефект, кінцевий продукт.

Все-таки, як не крути, сфера послуг або туризм — це, звичайно, важливо. Але при цьому основу економіки, на мій погляд, створює саме матеріальне виробництво. І мені подобається бути до цього причетним.

Якщо чесно, я собі по-іншому якось своє життя і не уявляв. У мене батько працював на виробництві, правда, в машинобудуванні, а не в металургії. І мені з дитинства хотілося працювати на великому підприємстві, робити якісь глобальні масштабні речі. Я радий, що у мене це вийшло.

Дмитро Жир з підлеглим

— У чому ваш секрет успіху?

— Я думаю, що це працьовитість і завзятість. Коли є якась задача, її потрібно виконати. І я це роблю. Неважливо, скільки у мене це забере часу або сил. Думаю, саме це відрізняє мене від інших.

— Можете порадити щось новачкам?

— Головне — не боятися, пробувати, бути наполегливим і йти до своєї мети. Якщо ви чогось вирішили досягти, потрібно пробувати. Ще не потрібно боятися починати з самого низу, з «непрестижних» професій. Я знаю особисто людей, які відразу хочуть влаштуватися на керівну посаду. Але так не буває. А навіть якщо вам і пощастить, і ви потрапите на високу посаду, то все одно, не пройшовши ось цих сходів з самого низу, з людини хорошого керівника не вийде. Тому що людина не буде знати, як відбуваються процеси на кілька сходинок нижче. Тому, я вважаю, дуже важливо проходити шлях з самого початку.

— Чи є якісь плани на майбутнє?

— Моя мета і бажання на найближче майбутнє — стати начальником цеху. Але поки мені ще рано займати таку посаду, потрібно ще набратися досвіду. Далі я поки не заглядаю.

Запоріжсталь

Читайте також: Як запорізький електромонтер зробив успішну кар’єру за три роки

Сообщение Про виробництво мріяв з дитинства: як молодий працівник зробив кар’єру на “Запоріжсталі” появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/pro-virobnitstvo-mriyav-z-ditinstva-yak-molodiy-pratsivnik-zrobiv-kar-yeru-na-zaporizhstali

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top