Прогноз погоди на вихідні 6–7 серпня: зі спекою та грозами

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні навряд чи сприятиме довгим прогулянкам. Адже вікенд обіцяє бути «розпеченим», а в неділю половину областей України накриють дощі з грозами.

Погода в суботу 6 серпня

На більшій частині території України субота буде спекотною. Так, до +32…+33 °С очікується в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях. До +29…+31 °С термометри покажуть у Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, а також у всіх західних областях. Жителям Закарпаття краще зовсім не виходити з дому опівдні — температура тут сягатиме +34 °С. По всій Україні погода в суботу буде без опадів, з мінливою хмарністю.

Погода в неділю 7 серпня

У неділю в усіх західних областях країни сильні дощі з грозами зіб’ють температуру до +22…+24 °С. У Сумській, Київській та Чернігівській областях теж пройдуть дощі, але бажаної прохолоди вони не принесуть — очікується до +28…+30 °С. На решті території України буде ясно і дуже спекотно: на Півдні та в Криму — +34 °С, у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій областях — +32…+33 °С, у Черкаській та Кіровоградській областях — до +31 °С.

Уночі термометри, як і в суботу, в північних та західних областях покажуть +14…+16 °С, у центральних, південних та східних — +18…+20 °С.

Погода в понеділок 8 серпня

Новий тиждень розпочнеться з дощів та гроз у всіх західних та північних регіонах, при цьому стовпчики термометрів тут покажуть +23…+26 °С. У південних та східних областях погода на початку тижня буде ясною, а повітря буквально розпеченим: мешканцям Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей варто приготуватися до рекордних +36 °С. У Донецькій, Луганській, Дніпропетровській та Харківській областях очікуються +32…+34 °С, у центральних областях — +30…+31 °С.

Алергікам варто бути обережними

У всіх областях України починається цвітіння амброзії та полину, тому людям, які страждають на алергію, від поїздок за місто та пікніків краще відмовитися. Не забудьте перевірити термін придатності антигістамінних препаратів в аптечці, частіше робіть вологе прибирання й не забувайте вдома маски.

Народні прикмети та вірування

У день Бориса та Гліба, 6 серпня, наші пращури не дивились на грозу, щоб не було проблем із зором. Більше того, під час негоди щільно зачиняли вікна, щоб до домівки із серпневим дощем не проникла нечиста сила.

7 серпня, в день Анни-Зимовказниці, слов’яни «передбачали» погоду на прийдешню зиму. Якщо день був сонячний, то готувалися до малосніжної зими з сильними морозами. Якщо ж падав дощ, зима мала бути теплою та сніжною.

 

 

Прогноз погоды на выходные 6–7 августа: с жарой и грозами

По данным Sinoptik.ua, погода на выходных вряд ли подойдет для долгих прогулок. Ведь уик-энд обещает быть «раскаленным», а в воскресенье половину областей Украины накроют дожди с грозами.

Погода в субботу 6 августа

На большей части территории Украины суббота будет жаркой. Так, до +32…+33 °С ожидается в Донецкой, Луганской, Запорожской, Харьковской, Днепропетровской, Херсонской и Николаевской областях. До +29…+31 °С термометры покажут в Киевской, Черниговской, Сумской, Полтавской, Винницкой, Черкасской, Кировоградской, а также во всех западных областях. Жителям Закарпатья лучше всего и вовсе не выходить из дома в полуденные часы — температура здесь будет достигать +34 °С. По всей Украине погода в субботу будет без осадков, с переменной облачностью.  

Погода в воскресенье 7 августа

В воскресенье во всех западных областях страны сильные дожди с грозами собьют температуру до +22…+24 °С. В Сумской, Киевской и Черниговской областях тоже пройдут дожди, но желанной прохлады они не принесут — здесь ожидается до +28…+30 °С. На остальной территории Украины будет ясно и очень жарко: на Юге и в Крыму — +34 °С, в Донецкой, Луганской, Днепропетровской, Харьковской и Запорожской областях — +32…+33 °С, в Черкасской и Кировоградской областях — до + 31 °С. 

Ночью термометры, как и в субботу, в северных и западных областях покажут +14…+16 °С, в центральных, южных и восточных — +18…+20 °С.

Погода в понедельник 8 августа

Новая неделя начнется с дождей и гроз во всех западных и северных регионах, при этом столбики термометров здесь покажут +23…+26 °С. В южных и восточных областях погода в начале недели будет ясной, а воздух буквально раскаленным: жителям Одесской, Николаевской, Запорожской и Херсонской областей стоит приготовиться к рекордным +36 °С. В Донецкой, Луганской, Днепропетровской и Харьковской областях ожидаются +32…+34 °С, в центральных областях — +30…+31 °С.

Аллергикам стоит быть начеку

Во всех областях Украины начинается цветение амброзии и полыни, поэтому людям, страдающим аллергией, от поездок за город и пикников лучше отказаться. Не забудьте проверить срок годности антигистаминных препаратов в аптечке, почаще проводите влажную уборку и не забывайте дома маски.

Народные приметы и верования

В день Бориса и Глеба, 6 августа, наши предки не смотрели на грозу, чтобы не заработать проблем со зрением. Более того, во время непогоды плотно закрывали окна, чтобы в дом с августовским дождем не проникла нечистая сила.

7 августа, в день Анны-Зимоуказательницы, славяне «предсказывали» погоду на грядущую зиму. Если день был солнечный, готовились к малоснежной зиме с сильными морозами. Если же шел дождь, зима должна была быть теплой и снежной. 

Источник: https://forpost.media/proisshestviya/prohnoz-pohody-na-vykhidni-6-7-serpnia-zi-spekoiu-ta-hrozamy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top