Прокурори втратять спецпенсії по інвалідності: ВРУ підтримала законопроєкт

Верховна Рада 21 листопада прийняла за основу законопроект Кабміну 12209 «щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю».

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Так, чинний закон про прокуратуру передбачає, що прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірах, передбачених ч. 2 ст. 86 закону про прокуратуру, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

Зокрема, нещодавно відбувся скандал з цього приводу. ЗМІ оприлюднили розміри пенсій, які отримують прокурори по всій Україні. У деяких розмір виплат на місяць перевищував 1 мільйон гривень.

  • Стало відомо, який показник «інвалідності» серед запорізьких прокурорів

У запропонованій законопроектом Кабміну редакції ч. 9 ст. 86 закону про прокуратуру скасовується можливість призначення прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, пенсії по інвалідності на особливих умовах за цим Законом, та передбачається, що прокурорам, яким встановлено стійке обмеження працездатності, здійснюються страхові виплати на умовах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також у проекті пропонується доповнити розділ XIII «Перехідні положення» Закону новим пунктом 5-4, в якому визначаються особливості подальшої виплати пенсій по інвалідності, призначених за законом про прокуратуру.

Зокрема, прокурорам, які на дату набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю» отримували пенсію по інвалідності, призначену на умовах цього Закону, продовжують виплачуватися пенсії по інвалідності до завершення строку, на який було встановлено інвалідність або до проведення оцінки працездатності відповідно до статті 28-2 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з метою визначення наявності або відсутності стійкого обмеження працездатності.

Подписывайтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top