Психологічна роль ляльки у розвитку дітей

Особливості сприйняття

Для дівчинки це малюк, якому необхідна її турбота та любов, а надалі – вірна подружка та партнерка для сюжетно-рольових ігор. Така взаємодія, в залежності від віку, має різні прояви. Це може бути подолання внутрішніх переживань і страхів, відтворення звичних побутових сюжетів, відпрацювання найпростіших життєвих навичок.

Інтерес до такої іграшки виявляють не тільки дівчатка, але і хлопчики. У більшості випадків це насторожує та навіть лякає батьків, які відразу починають турбуватися, що з їхнім сином щось не так.

Формуванню такого інтересу сприяє ряд фактів.

Позитивні:
● Допитливість. Дитину цікавить будова людського тіла й за допомогою ляльки хлопчик намагається знайти відповіді на свої питання.
● Акторські дані, розвинена фантазія. Такі варіанти необхідні для розігрування різних сюжетів. Ці персонажі можуть виконувати головні ролі або задовольнятися епізодичною участю.
● Врівноваженість і спокій. Не всі активні та рухливі. Є й ті, хто прагне до певного затишку, врівноваженості, краси. Такі діти підсвідомо тягнуться до іграшок, які більшою мірою адресовані дівчаткам.

Негативні:
● Брак материнської ласки. Можливо синові не вистачає маминої уваги та ніжності, тому він у такий спосіб компенсує те, чого недоотримує.
● Поганий чоловічий приклад. Батько допускає моральне або фізичне насильство стосовно матері, погано ставиться до бабусі або до старшої сестри. Син стає на сторону жінок і таким чином демонструє їм свою підтримку.

● Жіноче виховання. Зазвичай вважається – хлопчик, який росте в неповній сім’ї, більшою мірою цікавиться всім, що характерно для дівчаток. Дійсно, мама та бабуся можуть пропонувати йому такі ігри, які подобаються їм самим. Та навіть
у повних родинах тато не завжди бере активну участь у житті дитини.

Зазвичай інтерес до ляльок виникає у хлопчиків у 2-3 роки та досить швидко минає. Не слід насильно відбирати й ховати такі іграшки. Поступово вони повністю витісняються машинками, ігровими фігурками, конструкторами та іншими розвагами. Коли процес переходу затягнувся, то важливо проаналізувати поведінку хлопчика. Вас має насторожити, що він не бажає грати з однолітками своєї статі, зображує себе на малюнках в образі дівчинки, не знаходить спільної мови з батьком та дідусем, приміряє одяг сестри. Всі ці прояви не є приводом для паніки, але консультація дитячого психолога буде не зайвою.

Нетипові пропозиції

На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/ представлена ​​різноманітна колекція ляльок. Найчастіше дорослі підбирають такий ігровий варіант за двома основними критеріями – можливість купити за прийнятною ціною та візуальна
привабливість. Але нещодавно відомі бренди представили лінійки, в які входять моделі, далекі від загальноприйнятих стандартів краси. Образи можуть бути самими різними, але всі вони нетипові. Наприклад, лисі, товсті, в інвалідних кріслах, з
протезами, в окулярах. Деякі батьки негативно поставилися до таких нововведень, адже вони не пройшли встановлену ними цензуру по красі.

Основне завдання таких іграшок – навчити дітей правильно сприймати інших особистостей, які чимось відрізняються від них самих, сформувати здатність співчувати та співпереживати. Важливо, щоб дитина росла з розумінням, що кожна людина – індивідуальність. Але простої взаємодії з нетиповими ляльками недостатньо.

Важливо доповнити її довірчою бесідою. Є інші люди, які не схожі на всіх, але вони за великим рахунком нічим не відрізняються й мають право брати участь в загальній грі. Не можна удавати, що у світі не існує людей з інвалідністю, людей з іншим кольором шкіри й неідеальною статурою. У тих, кого ми цінуємо, любимо й розуміємо не буває фізичних вад, адже ми їх просто не помічаємо.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/psihologichna-rol-ljalki-u-rozvitku-ditej/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=psihologichna-rol-ljalki-u-rozvitku-ditej

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top